Bardzo niebezpieczny upadek z drabiny.

7 listopada 2020 r. o godzinie 11:24 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie otrzymało zgłoszenie o upadku mężczyzny z drabiny budynku gospodarczego.


Dyżurny SKKP zadysponował na miejsce dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden zastęp OSP Kopanica.

Po przyjeździe pierwszego zastępu OSP Kopanica zastano przytomnego mężczyznę leżącego twarzą do płaszczyzny dachu. Z rozpoznania jakie przeprowadził pierwszy KDR ustalono, że mężczyzna dokonywał pomiaru dachu budynku gospodarczego wykorzystując drabinę. W pewnym momencie drabina osunęła się co spowodowało jego upadek. Poszkodowany znajdował się na dachu na wysokości około 3 metrów.

Działania  zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dotarciu do osoby poszkodowanej, której następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wraz z przybyłym na miejsce Zespołem Ratownictwa Medycznego podjęteo decyzję, o ewakuacji poszkodowanego z dachu przy użyciu drabiny, zsuwając po niej nosze, dodatkowo zabezpieczając je liną. Po przekazaniu mężczyzny służbom medycznym, zdezynfekowano plamę płynów ustrojowych na dachu budynku.

Opracowanie/zdjęcia: asp. sztab. Witold Maciejewski

Zobacz również …

(Visited 758 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz