Bardzo groźny wypadek na wiadukcie! Zderzenie auta ciężarowego z osobowym. Droga całkowicie zablokowana. Ranne osoby trafiły do szpitala

Zablokowana ulica Przemysłowa w Koninie   

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło tuż po godz. 2.00,  23 lipca 2019 r. w Koninie na ulicy Przemysłowej.   

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono,


że doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego z samochodem osobowym, którymi podróżowało łącznie pięć osób. Ponadto w wyniku zderzenia doszło do uszkodzenia jednego ze zbiorników z olejem napędowym w samochodzie ciężarowym, co spowodowało intensywny wyciek paliwa na jezdnię.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz pomocy będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego w ewakuacji poszkodowanej kobiety z samochodu osobowego. Jednocześnie prowadzone były działania polegające na uszczelnieniu uszkodzonego zbiornika oraz zabezpieczeniu przed rozprzestrzenianiem się plamy oleju na jezdnię.

W wyniku wypadku kierujący samochodem ciężarowym oraz kobieta podróżująca samochodem osobowym zostali przetransportowani do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce zdarzenia przybyła piaskarka, przy użyciu której zasypano kilkakrotnie rozległą plamę oleju, po czym przystąpiono do jej neutralizacji. Przez cały czas trwania działań ulica Przemysłowa była zablokowana.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Konin i OSP Chorzeń.  

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia JRG Nr 1 w Koninie.

Zobacz również …

(Visited 809 times, 1 visits today)

Leave a Reply