Bądź widoczny na drodze, zwłaszcza teraz!

Po zmroku, który jesienią i zimą zapada dużo wcześniej, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, czy jako piesi bądź rowerzyści jesteśmy widoczni na drodze. Odblaskowe elementy garderoby czy specjalne gadżety umieszczone przy torebce lub plecaku dają sygnał kierowcy,


aby zwolnił i zachował bezpieczną odległość. O tym jakie to ważne, mieszkańcom Wielkopolski przypomina krążący po ulicach miasta tajemniczy manekin testowy Jan.

Manekin testowy Jan to „maskotka” akcji „Think Before You Drive” skierowanej do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, w ramach której maluchy uczą się, jak być bezpiecznym na drodze. Tym razem można go spotkać na wielkopolskich ulicach nie tylko w towarzystwie dzieci, ale także dorosłych – rowerzystów, spacerowiczów czy biegaczy. Przypomina im, jak ważne są odblaski po zmroku i wręcza je przechodniom, aby zawsze mieli je przy sobie.

Za całą akcją stoi poznańska fabryka opon Bridgestone, która od 10 lat dba o bezpieczeństwo najmłodszych prowadząc akcje edukacyjne w całej Wielkopolsce. Dzięki niej już ponad 40 tys. dzieci wzięło udział w warsztatach z bezpieczeństwa. Tym razem jednak fabryka postanowiła zatroszczyć się nie tylko o maluchy, ale również dorosłych i seniorów. – Dobrze, że taki Jan jest! Zawsze mówię wnukowi, żeby nosił odblaski na sobie, a sama nie świecę przykładem. Jan dał mi opaskę odblaskową i obiecuję, że będę ją nosić – mówi Elżbieta z Wrześni, która spotkała Jana w drodze na zakupy.

 

Manekina Jana będzie można jeszcze spotkać:

5 listopada w Poznaniu (w okolicach Mostu Teatralnego)

6 listopada w Poznaniu (w okolicach Mostu Teatralnego)

8 listopada w Środzie Wielkopolskiej (w okolicach targowiska i postoju taksówek)

10 listopada w Poznaniu (nad Maltą)
 

(Visited 65 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz