AUTOSTRADA DO SZKOŁY – Szkoły w Dobieżynie i Szewcach z nową infrastrukturą!

Dzieci uczęszczające do szkół podstawowych w Dobieżynie i Szewcach koło Buku mogą już czuć się bezpieczniej. W minionym tygodniu dzięki programowi AUTOSTARADA DO SZKOŁY w pobliżu obu placówek pojawiły się nowe znaki drogowe, kocie oczka przy przejściach dla pieszych oraz czerwone spowalniające pola z masy chemoutwardzalnej.


 AUTOSTRADA DO SZKOŁY to społeczna akcja dla szkół podstawowych województw wielkopolskiego i lubuskiego. Jej podstawę stanowią edukacja i inwestycje w infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo przy szkołach.

Szkoła powinna być dla dzieci azylem, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Przy wybranych placówkach, gdzie zgłoszono nam braki związane z bezpiecznym poruszaniem się na drodze, postanowiliśmy w ramach kampanii przeznaczyć konkretne środki na poprawę infrastruktury drogowej. Było to możliwe dzięki wsparciu partnera kampanii, firmy Strabag oraz współpracy z Wielkopolską i Lubuską Komendami Policji, które pomogły określić potencjalnie niebezpieczne miejsca w pobliżu szkół — mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

— Nasza szkoła znajduje się przy drodze, na której kierowcy nie zawsze zachowują wystarczającą ostrożność. W pobliżu znajduje się też rondo. Jestem przekonana, że dzięki dodatkowym elementom infrastrukturalnym bezpieczeństwo w okolicach szkoły wzrośnie – mówi Olga Czarnecka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. dr. Lecha Siudy w Szewcach.

Co piąty rodzic dostrzega zagrożenia pojawiające się na drodze jego dziecka do szkoły. Co trzeci z kolei widzi konieczność wprowadzenia zmian poprawiających bezpieczeństwo w rejonie szkoły. Badania przeprowadzone przez Autostradę Wielkopolską SA i firmę IPSOS w 8 szkołach województwa lubuskiego i wielkopolskiego pokazały, że to właśnie szkoła jest dla dzieci głównym źródłem wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Rodzice najmłodszych uczniów nie postrzegają jednak placówek jako w pełni bezpiecznych i dostosowanych do ich potrzeb pod względem infrastruktury. Najwyższy czas to zmienić.

W ramach kampanii, Autostrada Wielkopolska SA wspólnie ze School of Form przeprowadziła warsztaty ze studentami, w wyniku których powstały innowacyjne projekty wzbogacające wizualnie elementy infrastruktury drogowej związanej z bezpieczeństwem. Wkrótce w ramach kampanii zrealizowane zostaną kolejne inwestycje oparte o najciekawsze projekty, a od 17 do 30 listopada prace studentów można będzie podziwiać na wystawie w wieżowcu BAŁTYK w centrum Poznania.

Zgłoszenia szkół do programu przyjmowane są na bieżąco poprzez stronę www.autostradadoszkoly.plCzytaj również …

 
(Visited 269 times, 1 visits today)

One thought on “AUTOSTRADA DO SZKOŁY – Szkoły w Dobieżynie i Szewcach z nową infrastrukturą!

  • Listopad 17, 2017 at 10:28 am
    Permalink

    w dobiezynie juz nie dzialaja

    Reply

Dodaj komentarz