Autostrada A2 w kierunku Poznania – Trzy poważne zdarzenia drogowe

30 maja 2017 roku w odstępie niespełna dwóch godzin, na autostradzie A2 w kierunku Poznania doszło do trzech zdarzeń drogowych w których jedna osoba została ranna. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas jazdy.


Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności zderzeń do których doszło 30 maja 2017 roku we wczesnych godzinach rannych na węzłach autostrady A2. Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 5.20 na 316 km autostrady A2 w kierunku Poznania w  gminie Wartkowice. Z wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Renault Laguna zjechała nagle na pas zieleni i przodem pojazdu uderzyła w barierki ochronne zatrzymując się na prawym pasie drogi. Kobieta doznała jedynie lekkich obrażeń i po przeprowadzonym badaniu została zwolniona do domu.

Po niespełna godzinie na tym samym kilometrze autostrady A2 doszło do drugiej kolizji, gdzie w tył prawidłowo zaparkowanego pojazdu obsługi technicznej zabezpieczającej poprzednie zdarzenie uderzył samochód ciężarowy marki Peugeot Boxer. W wyniku zdarzenia dacia zatrzymała się na lewym pasie przy barierkach ochronnych natomiast peugeot wywrócił się na bok a z jego skrzyni ładunkowej wypadły okna które przemieściły się w odległości około 40 metrów na jezdnię Na szczęście i tutaj obyło się bez ofiar.

Do trzeciego zdarzenia doszło o godzinie 7.52 na 317 km autostrady, gdzie bus wbił się pod naczepę tira. Poszkodowany 34-letni kierowca busa z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Poddębicach gdzie pozostał na obserwacji. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Przerwa w ruchu trwała kilka godzin i w tym czasie ruch pojazdów odbywał się wydzielonym prawym pasem.

Policjanci apelują o rozwagę!!! Nadmierna prędkość, brawura mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Pamiętajmy:

  • pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami
  • nie wyprzedzaj na „trzeciego”
  • przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność
  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości – ZWOLNIJ !!!
  • nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu
  • pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę
  • podczas zbyt długiej jazdy stosuj przerwy w podróży.

 


 


 


(Visited 345 times, 1 visits today)

Leave a Reply