AUTOBUSY DO NAPRAWY, DZIECI BEZPIECZNE

Przed feriami w wielkopolskiej inspekcji sezon był bardzo gorący, bo tuż przed rozpoczęciem dwutygodniowego wypoczynku dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach pozaszkolnych, na które dowoziły je autokary. A te z kolei sprawdzali inspektorzy transportu drogowego z Poznania.


9 lutego 2018 roku na parkingu przed jednym z centrów handlowych, niedaleko szkoły bezpiecznej jazdy, autokary przywoziły młodzież na zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Natomiast poznańscy inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny tych pojazdów. Niestety dla przewoźnika i dzieci, w jednym z autokarów wystąpiła niesprawność układu hamulcowego, z którego schodziło ciśnienie. Kierowca wraz z przewoźnikiem musieli zorganizować transport rezerwowy, co nie było takie proste, ponieważ kierowcy nie chcieli przyjechać w miejsce, gdzie kontrolowały „krokodyle”. Kierowca autokaru otrzymał warunkowe pozwolenie na dojazd do warsztatu w celu usunięcia usterki, a dzieci wyjechały z opóźnieniem transportem zastępczym.

Z kolei dwa dni wcześniej sprawdzano autobus dowożący dzieci ze szkoły na basen. Podczas kontroli stwierdzono brak fotela pasażera oraz wystający metalowy element stwarzający zagrożenie dla innych uczestników jazdy. Zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu i zakazano przewozu osób do czasu usunięcia naruszenia.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 106 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz