Atak na poznańskiego taksówkarza zakończony zatrzymaniem oraz zarzutami

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali dwie osoby za rozbój na mężczyźnie, który świadczył odpłatny przewóz osób za pomocą aplikacji. Sprawcy zaatakowali go w trakcie jazdy. Obaj napastnicy już po dwóch dniach od zdarzenia zostali ustaleni i zatrzymani. Usłyszeli zarzuty i otrzymali środki zapobiegawcze za swoje przestępcze zachowanie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (21 sierpnia br.) policjanci otrzymali zgłoszenie od poznańskiego taksówkarza o tym, że został zaatakowany przez nieznane osoby. Jak ustalili policjanci, mężczyzna otrzymał zgłoszenie kursu na Placu Cyryla Ratajskiego w Poznaniu. Tam do auta wsiadły dwie osoby – kobieta i mężczyzna.


W trakcie przejazdu kobieta zaczęła się agresywnie zachowywać. Ponadto z relacji pokrzywdzonego wynikało, że była pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie zaatakowała kierowcę. Wychylając się z tylnej kanapy przycisnęła jego twarz do szyby i próbowała zabrać telefon komórkowy, który znajdował się na desce rozdzielczej.

Ta sytuacja spowodowała, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas zieleni uszkadzając swój samochód. Kiedy pojazd zatrzymał się sprawcy uciekli w nieznanym kierunku. Chwilę później okazało się, że dodatkowo ukradli kierowcy saszetkę z zawartością karty płatniczej oraz prawa jazdy.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ już po dwóch dniach od zdarzenia namierzyli sprawców. Kryminalni ustalili miejsce ich przebywania i zatrzymali ich 23 oraz 24 sierpnia br.

Jak wynika z policyjnych systemów zarówno 25-latka, jak i 29-latek w przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz kobieta usłyszała zarzut usiłowania rozboju, kradzieży oraz uszkodzenia pojazdu, a towarzyszący jej mężczyzna zarzut – usiłowania rozboju.

Wobec obydwóch osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

mł.asp. Marta Mróz

(Visited 135 times, 1 visits today)

Leave a Reply