Aresztowany za groźby karalne

Tymczasowy areszt zastosował Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec mężczyzny, który będąc w stanie upojenia alkoholowego wtargnął na teren jednej z posesji i groził starszej kobiecie oraz jej opiekunowi. Grożąc im pozbawieniem życia wymachiwał bronią czarno-prochową. Mężczyzna został przez policjantów natychmiast obezwładniony i doprowadzony do grodziskiej komendy. 57-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


28 maja br. grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z kamienic przy ul. Kolejowej w Grodzisku Wielkopolskim nieznany mężczyzna przedmiotem przypominającym broń grozi starszej kobiecie oraz jej opiekunowi. Skierowani na miejsce policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę i zabezpieczyli podejrzany przedmiot. Okazało się, że jest to broń czarno-prochowa. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło u mężczyzny prawie 3 promile. Podczas czynności przeszukania w miejscu zamieszkania osoby podejrzanej funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kolejne elementy przypominające broń wraz z amunicją. Wszystkie zabezpieczone przedmioty w najbliższym czasie zostaną poddane dalszym i szerszym badaniom specjalistycznym z zakresu balistyki.

Osoby poszkodowane złożyły w grodziskiej jednostce Policji prawne zawiadomienie, które pozwoliło na postawienie 57-latkowi zarzutów naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim mając na względzie całość zebranego materiału dowodowego wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Sąd przychylił się do złożonego wniosku stosując wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Okoliczności tej sprawy znalazły się w szerszym zainteresowaniu grodziskich funkcjonariuszy i będą skrupulatnie kontynuowane. Za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do drugiego człowieka grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz