ARESZT ZA ROZBÓJ, WYMUSZENIE ROZBÓJNICZE I ZMUSZANIE DO OKREŚLONEGO ZACHOWANIA! 18-latkowi grozi do 15 lat więzienia.

Rogozińscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o rozbój, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie do określonego zachowania. Mężczyzna napadł na 16-latka z użyciem niebezpiecznego narzędzia zabierając mu 20 zł. i 3 papierosy.


Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował mężczyznę.

Rogozińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że 5 września br. wówczas nieznany sprawca podszedł do 16-latka, grożąc mu pozbawieniem życia zażądał, od niego aby opuścił teren promenady przy Jeziorze Rogozińskim. Następnego dnia tj. 6 września br. ten sam mężczyzna grożąc z użyciem niebezpiecznego narzędzia chciał od małoletniego telefon komórkowy, gdy ten mu go nie dał zabrał w zamian 20 zł. i 3 papierosy. Następnie grożąc wywiezieniem go do lasu i pozbawieniem życia kazał 16-latkowi, przynieść pieniądze w kwocie 50 zł i telefon komórkowy i nikomu nie mówić o całym zajściu.

W ciągu kilku godzin od momentu złożenia zawiadomienia podejrzewany o rozbój mężczyzna był w rękach policjantów. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Rogoźna.   

Zaraz po zatrzymaniu napastnik trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut za rozbój, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie do określonego zachowania. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, które popełnił kodeks karny przewiduje do 15 lat więzienia.

(Visited 377 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz