Areszt dla bankomatowego włamywacza

W poniedziałek do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych trafił 53-letni mężczyzna, który w miniony weekend próbował włamać się do dwóch bankomatów na terenie Jarocina. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania włamania, za co grozi mu do 15 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.O próbie włamania do bankomatu na terenie Jarocina policja została powiadomiona przez pracownika banku w poniedziałek rano. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy ustalili, że w tym samym czasie ktoś usiłował włamać się także do znajdującego się w pobliżu bankomatu innej placówki finansowej.

Nieznany wówczas sprawca próbował dostać się do automatu bankowego poprzez wyłamanie elementów tablicy manipulacyjnej metalową rurką. Pomimo uszkodzenia obu urządzeń, celu jednak swojego nie osiągnął. Śledczy wykonali na miejscu zdarzenia czynności dzięki którym w ciągu niespełna godziny ustalili personalia podejrzanego o dokonania tego przestępstwa. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec województwa śląskiego. 

Kryminalni ustalili, że po dokonaniu przestępstwa mężczyzna opuścił teren powiatu jarocińskiego i udał się najprawdopodobniej do Poznania. Tam też, dzięki współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu, został on zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do policyjnego aresztu jarocińskiej komendy.

Mężczyźnie udowodniono również popełnienie innego przestępstwa. 53-latek, po opuszczeniu bankomatów, ta samą metalowa rurką, uszkodził stojący na pobliskim parkingu samochód osobowy.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania włamania do bankomatów oraz zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Zatrzymany był uprzednio karany już za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał za nie karę pozbawienia wolności. Przestępstwa, których dopuścił się w ostatnim czasie popełnione zostały przez niego w warunkach recydywy, w związku z czym policjanci i prokuratura wnioskowali w o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W środę sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec włamywacza trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz