Areszt dla 20-letniego Kacpra D., sprawcy wypadku drogowego w Pępowie

Prokuratura Rejonowa w Gostyniu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 11 sierpnia 2019 roku w miejscowości Pępowo. Z dokonanych do tej pory ustaleń wynika,


iż kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 207, 20-letni Kacper D. nie dostosował prędkości jazdy do sytuacji na drodze, w wyniku czego zjechał na lewy pas ruchu, doprowadzając do bocznego zderzenia z urządzeniem rolniczym zawieszonym z tyłu jadącego w przeciwnym kierunku ciągnika. Po kolizji, pojazd zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Na skutek wypadku śmierć poniosła 19-letnia pasażerka samochodu.

Jak ustalono, Kacper D. kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał co najmniej 0,65 mg/l alkoholu etylowego. Kierowcy przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gostyniu sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 2 lat do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Zobacz również …

(Visited 522 times, 1 visits today)

Leave a Reply