Andrea Bocelli w Poznaniu na stulecie uniwersytetu

Włoski tenor zaśpiewa na INEA Stadion w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego 11 maja 2019 roku.

Koncert dostępny będzie dla szerokiej publiczności, po zakupieniu biletu.  Ich sprzedaż ruszy już w najbliższy piątek, 8 grudnia o godzinie 10:00 za pośrednictwem stron


  www.bilety.imprezyprestige.comwww.eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

– Tak spektakularne wydarzenie kulturalne to najlepszy sposób na uczczenie czekającego nas zacnego jubileuszu akademickiego. Koncert takiej gwiazdy to zawsze wyjątkowy moment, a w tym przypadku okazja czyni go jeszcze bardziej szczególnym. Razem z poznaniakami już czekam na to muzyczne przeżycie – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Podczas koncertu 11 maja 2019 roku Andrea Bocelli zaśpiewa w pierwszej części największe arie operowe, a jego najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej zostaną wykonane w drugiej części show.
Andrea Bocelli to światowej sławy włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz  producent muzyczny, najbardziej znany z wykonywania utworów takich jak: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”,  czy „Nessun dorma”.


Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość zajmowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nie do przecenienia.

Andrea Bocelli niezmiennie wypełnia fanami areny koncertowe na całym świecie. Podobnie jest w Polsce. Ostatnim jego spektakularnym występem w naszym kraju był koncert inaugurujący finał The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Ogromne widowisko, w sąsiedztwie żaglowców cumujących przy nabrzeżu Odry, przyciągnęło blisko 200-tysięczną publiczność. Show z udziałem wybitnego tenora oraz gości i rodzimych wykonawców, odbił się szerokim echem w całej Europie. Był to też jeden z trzech największych – pod względem widowni – koncertów, które kiedykolwiek odbyły się w naszym kraju.
Andrea Bocelli fot. Prestige MJM(Visited 123 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz