AMATOR CUDZYCH JEDNOŚLADÓW Z ZARZUTAMI

Kryminalni z Jarocina wspólnie z dzielnicowym ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży trzech rowerów. Sprawca usłyszał zarzuty, a odzyskane jednoślady wróciły do właścicieli.


Amator cudzej własności może trafić na 5 lat do więzienia.

Kryminalni z Jarocina pracowali nad sprawą kradzieży dwóch rowerów, które zostały skradzione na terenie Jarocina w lipcu i pod koniec sierpnia br. Już na początku wszystko wskazywało na to, że kradzieży tych dokonała najprawdopodobniej jedna i ta sama osoba. Wykrycie sprawcy utrudniał jednak fakt, że nie było żadnych świadków zaboru jednośladów.

Na ślad sprawcy w połowie września trafił dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Jarocinie. Podczas wykonywania swoich czynności, w jednym z lombardów zauważył rower takiej samej marki, jak skradziony jednoślad w sierpniu. Po sprawdzeniu numeru widniejącego na ramie roweru, okazało się, że w policyjnych systemach figuruje ona jako utracony.

Rower został zabezpieczony a śledczy, mając punkt zaczepienia, bardzo szybko trafili na ślad osoby, która dokonała kradzieży roweru. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który od jakiegoś czasu przebywał na terenie Jarocina.

Zaskoczony mężczyzna w ręce funkcjonariuszy trafił jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, którego wartość wyceniona została 700 zł, a następnie zbycie go za kwotę 200 zł. Jak ustalili śledczy, zatrzymany miał na swoim koncie jeszcze dwie inne kradzieże: roweru o wartości 800 zł. Dokonanej w lipcu i jednośladu wycenionego na 750 zł., który został skradziony przez niego kilka godzin przed zatrzymaniem przez Policję.

Policjanci odzyskali dwa skradzione jednoślady, które wróciły do prawowitych właścicieli. 26-latek, który ma już za sobą przeszłość kryminalną, usłyszał zarzuty dokonania trzech kradzieży oraz jeden zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Może za to trafić za więzienne kraty nawet na 5 lat.


(Visited 149 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz