Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 14-latka w Gogolewie! Ojczym chłopca przyznał się do zbrodni.

Prokuratura Rejonowa w Gostyniu skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P. o dokonanie zabójstwa 14-letniego chłopca, do którego doszło w dniu 15 listopada 2018r. w miejscowości Gogolewo w powiecie gostyńskim. Ciało dziecka zostało znaleziono około południa w jednym z domów jednorodzinnych przez funkcjonariuszy Policji.


Przeprowadzone oględziny oraz sekcja zwłok wykazały iż ofiara posiadała obrażenia głowy, które powstały na skutek uderzeń zadanych przez osobę trzecią. Obrażenia te okazały się śmiertelne. O popełnienie tej zbrodni podejrzewano ojczyma chłopca, który krótko przed znalezieniem zwłok miał zadzwonić do swego pracodawcy i zwierzyć się, że „Popełnił straszny czyn”. Od tego momentu był poszukiwany przez wielkopolską Policję. Został zatrzymany następnego dnia w jednej z małych miejscowości powiatu gostyńskiego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gostyniu został on tymczasowo aresztowany.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa swego pasierba. Przyznał się on do popełnienia zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia w których szczegółowo opisał okoliczności przestępstwa. W toku postępowania przeprowadzono na miejscu przestępstwa z udziałem podejrzanego wizję lokalną w trakcie której wskazał on miejsce w którym porzucił narzędzie zbrodni. Po przeprowadzonej obserwacji sądowo – psychiatrycznej biegli wydali opinię, z której wynika, iż w momencie popełnienia zarzucanego mu czynu Zbigniew P. był poczytalny.

Za zarzucany mu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Zobacz również …

(Visited 285 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz