Akademia Talentów Krotoszyn na zgrupowaniu w Pleszewie

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie po raz kolejny zawitali młodzi sportowcy. Na zgrupowanie przed wiosennym sezonem przyjechali piłkarze  z Akademii Talentów z Krotoszyna pod wodzą trenera Huberta Wronka oraz zawodnicy z Warty Poznań , których szkoli  Jakub Budych. Wszyscy wykorzystują zimowe ferie  by doskonalić  swoją formę.

Młodzi piłkarze korzystali  przede wszystkim z sali sportowej należącej do CKiW. Tam nie tylko trenowali taktykę i motorykę, ale przede wszystkim rozgrywali mecze kontrolne z młodzieżowymi drużynami. Krotoszyńskie „Talenty” grały z  Wartą Poznań i Stalą Pleszew.

 – W zimowym obozie wzięło  udział trzydziestu piłkarzy w wieku od 10 do 14 lat. To mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, którzy na co dzień grają w Akademii Talentów. Okres ferii  zawsze staramy się spożytkować na poprawianie formy i bardzo chętnie robimy to w bazie pleszewskiego Centrum Kształcenia. Powodem jest przede wszystkim wielofunkcyjna sala sportowa, która daje wiele możliwości oraz znajdujące się w okolicy obiekty sportowe typu stadion czy basen. Nie tracimy czasu na przemieszczanie się i każdą chwilę wykorzystujemy na sport.– wyjaśnia Hubert  Wronek, trener piłkarzy.

 Zawodnicy z Akademii Talentów  gościli w Pleszewie niespełna tydzień. Z kolei z Wartą Poznań trenowało  w Pleszewie 34 chłopców z rocznika 2007. Drużyna, podobnie jak koledzy z innych miast- pilnie przygotowywała się do sezonu. 

– Bardzo nas  cieszy, że nasi goście wracają do Pleszewa. Bez wątpienia dużym atutem jest atrakcyjna baza sportowa, którą dysponujemy zarówno my, jak i samorząd pleszewski. To przyciąga  sportowców we wszystkie okresy wakacyjne. Podobnie jest latem i wtedy też nie narzekamy na brak zainteresowania obozów sportowych. – dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 A oprócz drużyn sportowych do Centrum przyjeżdżają też m.in. zespoły folklorystyczne, które odbywają zgrupowania przed ważnymi wydarzeniami kulturalnymi. 

 FOTO:Akademia Talentów Krotoszyn

(Visited 191 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz