5 DNI – 93 OSOBY ZATRZYMANE ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. Jest to kolejną okazja, by informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.


Jednak nadal na drogach jest wielu kierowców, którzy świadomie narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który przypada na 6 maja br. wpisuje się w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, który w tym roku trwa od 6 do 12 maja.

Mimo tego policjanci od 1 do 5 maja na terenie Wielkopolski zatrzymali aż 93 osoby, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Tylko 3 maja br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu na drodze z Poznania do Pleszewa zatrzymali 7 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko. Pięciu z nich to młodzi ludzie w wieku od 21 do 28 lat.

Policjanci niezmiennie przypominają, że nadmierna prędkość jest obecna praktycznie w każdym zdarzeniu drogowym. Jest też czynnikiem, który powoduje zwiększone obrażenia u ofiar wypadków drogowych.

Jazda z dużą prędkością to także wydłużona droga hamowania naszego pojazdu, mniej czasu na reakcję w nagłej sytuacji. Przestrzeganie dozwolonych prędkości, zarówno w obszarze zabudowanym, jak też poza nim, to przede wszystkim nasze własne bezpieczeństwo. To nie strach przed mandatem, czy zatrzymaniem prawa jazdy, powinien dyscyplinować zbyt ciężkie nogi kierowców lecz troska o zdrowie i życie swoje i naszych najbliższych.

(Visited 137 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz