42 szkoły z województwa wielkopolskiego wyróżnione w konkursie Biedronki „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”!

Województwo wielkopolskie ma z czego być dumne. 336 nauczycieli z tego regionu zgłosiło prace swoich wychowanków do konkursu w drugiej edycji programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.


Jury wyróżniło 44 prace z 42 wielkopolskich szkół. Zadanie konkursowe polegało na zorganizowaniu w szkole Dnia Głośnego Czytania oraz przygotowaniu dekoracji uświetniającej wydarzenie. Z całego kraju do konkursu Biedronki napłynęło blisko 3,5 tys. zgłoszeń.

Wyniki województwa wielkopolskiego
Głosami Jury konkursowego 44 klasy z Wielkopolski otrzymały wyróżnienia. W ramach nagrody do wyróżnionych szkół zostaną przesłane upominki rzeczowe w postaci maskotek Słodziaków, długopisów ze Słodziakami, książek o przygodach Słodziaków, kalendarzy dla nauczycieli na rok 2020 oraz dyplomów i certyfikatów potwierdzających udział w wydarzeniu.
W skali całego kraju w drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych. To oznacza, że ponad 50 000 dzieci zaangażowało się w konkurs Biedronki. Do programu zgłosiło się 6397 nauczycieli. Ponad 500 nauczycieli z tego grona, wraz ze swoimi wychowankami w ramach realizacji zadania konkursowego zasadziło prawdziwe drzewa w przyszkolnych ogródkach.
W sumie w konkursie przyznano 15 nagród głównych – zwycięskie klasy i ich opiekunowie wywalczyli dla swoich szkół po 3000 zł na zakup wymarzonego księgozbioru do szkolnej biblioteki oraz 500 wyróżnień.
Pełna lista szkół nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie, wraz z galerią prac uczniów, znajduje się na stronie internetowej: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/.
O konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to konkurs sieci Biedronka skierowany do klas I-III szkół podstawowych. W pakietach konkursowych znajdowały się pomysły na urozmaicenie zajęć nauki czytania oraz scenariusze lekcji dla klas I, II i III. Materiały zostały przygotowane przez doświadczonych metodyków edukacji wczesnoszkolnej, zgodnie z podstawą programową. W tym roku nauczyciele dostali również pakiet materiałów do przygotowania dodatkowej lekcji na temat kształtowania postaw proekologicznych.
Zadaniem szkół w konkursie było stworzenie wraz z uczniami dekoracji sali lub klasy zawierającej Magiczne Drzewo Słodziaków. Drzewo musiało być wykonane na bazie materiałów nadających się do recyklingu. Mogło być również żywą, zasadzoną wspólnie rośliną. Drugim krokiem było wykorzystanie Magicznego Drzewa Słodziaków podczas zorganizowanych w szkole lub klasie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Wierzymy, że suma drobnych nawyków prowadzi do wielkich zmian, dlatego myśl przewodnia drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to promowanie czytelnictwa i postaw proekologicznych. Wyszliśmy z założenia, że edukowanie dzieci poprzez zabawę to najlepsza droga. Jak widać po wynikach – było warto.

Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka

Konkurs jest jednym z działań Biedronki na rzecz promowania czytelnictwa. Sieć w ramach obu edycji akcji „Gang Słodziaków” zaoferowała klientom m.in. książki o przygodach Słodziaków. Trzy opowieści wydane w ramach pierwszej edycji akcji trafiły do ponad 2 mln domów. Czwarta książka, z drugiej, tegorocznej edycji przedsięwzięcia dotarła do kolejnych ponad 600 tys. osób. Ponadto na kanale „SklepyBiedronka” na YouTube zamieszczono Wieczorynki Słodziaków w wykonaniu znanych i lubianych aktorów oraz pięć piosenek ze Słodziakami. W sumie wszystkie filmy ze Słodziakami dostępne na Youtube mają już ponad 11,5 mln odtworzeń.

Biuro prasowe sieci Biedronka

(Visited 134 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz