32. Finał WOŚP na Międzynarodowych Targach Poznańskich [ZDJĘCIA, FILM]

W tym roku wszystkie sztaby zbierały na cel „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. 28 stycznia poznaniacy spotkali się na Międzynarodowych Targach Poznańskich na 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez cały dzień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wolontariuszki i wolontariusze Sztabu Ławica prowadzili kwestę, aukcje, konkurencje sportowe, warsztaty i pokazy.


 

Na scenie, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, prezydent Jacek Jaśkowiak uczestniczył w licytacji wystawionej przez niego historycznej kostki brukowej ze Starego Rynku. Ostatecznie została ona wylicytowana za 6700 zł przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, nadinsp. Piotra Mąkę.

Na scenie Sztabu Ławica na terenie MTP wylicytowane zostały też specjalne kolekcjonerskie karty Peka. Łącznie z trzech wystawionych uzyskano 6100 zł, a najdroższa „poszła” za 2600 zł.

Zarówno złote karty Peka, jak i kolejną kostkę brukową można jeszcze wylicytować w aukcjach internetowych sztabów: Ławica i Politechnika.

Około 500 osób wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą”. Do wyboru były dystanse – 5 i 10 kilometrów. Na mecie każdy uczestnik otrzymał wyjątkowy, ręcznie zrobiony medal. 

Na placu Powszechnej Wystawy Krajowej stanęła scena główna, gdzie od godz. 12:00 rozpoczęły się koncerty. Wystąpili m.in. TSA, Vabank czy Glasspop. Tam też chwilę po godz. 19:30 licytowano Złote Serduszko.

O godzinie 20 rozpalono wyjątkowe Światełka do Nieba, czyli Tytki z Glancem. Uczestnicy otrzymali do podświetlenia papierowe torebki z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zakończenie na głównej scenie poznaniacy mogli zobaczyć występ Izabeli Trojanowskiej.

Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl WOŚP Poznań MTP 

(Visited 64 times, 1 visits today)

Leave a Reply