31-letni mężczyzna odpowie za kradzież artykułów szkolnych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 31-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież różnego rodzaju artykułów szkolnych. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 600 złotych.


Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informację, że pod koniec lipca br. w Pile na terenie jednego z marketów doszło do kradzieży. Łupem amatora cudzego mienia padły różnego rodzaju artykuły szkolne. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 600 złotych. W związku z tym funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży mienia.

Funkcjonariusze zebrali materiał w sprawie i w pewnym momencie odkryli na trop złodzieja. Kryminalni ustalili, że sprawcą kradzieży jest prawdopodobnie 31-letni mieszkaniec Piły. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i przystąpili do realizacji. 23 sierpnia br. policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w mieszkaniu na terenie miasta, który trafił prosto do policyjnego aresztu.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Oświadczył, że ukradł właśnie taki asortyment, gdyż w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym szybko sprzedał skradzione mienie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 31-latek odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 5 lat. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

(Visited 90 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz