30- latek chciał pomóc, zginął na miejscu.Tragedia na drodze ekspresowej nr 8

08.08.2017 r. o godzinie 5:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku pojazdu dostawczego oraz ciężarowego na 88 km drogi S8 w kierunku Wrocławia.


Dowódca pierwszego przybyłego na miejsce zdarzenia zastępu ustalił, że na pasie drogi S8 w kierunku Wrocławia doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego w wyniku którego potrącone zostały dwie osoby (osoby te znajdowały się obok sam. dostawczego, który stał na pasie awaryjnym).

Jedna z osób poszkodowanych doznała rozległych obrażeń ciała i głowy – strażacy odstąpili od udzielania jej pomocy, natomiast drugiej osobie poszkodowanej, która znajdowała się pod pojazdem dostawczym, była udzielana pierwsza pomoc przez osoby postronne (w toku dalszych działań ustalono, że byli to rat. medyczny, pielęgniarka oraz strażak).

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu i przekazaniu przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował go do szpitala w Kępnie; lekarz stwierdził także zgon pierwszego poszkodowanego. Po czynnościach dochodzeniowych policji i prokuratora zakład pogrzebowy zabrał denata, pomoc drogowa usunęła uszkodzone pojazdy, jezdnię uprzątnięto z pozostałości pojazdów, a na rozlane płyny eksploatacyjne zastosowano sorbent.
Do działań trwających prawie 4 godziny zadysponowano GBA, SLRt, SLOp z JRG Kępno, OSP Perzów oraz OSP Bralin.

KPP Kępno:

Tuż przed godziną 06.00 oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o wypadku drogowym na trasie S8 w okolicach Perzowa.


Według wstępnych ustaleń, kierowcy busa, 23-latkowi z okolic Piaseczna, skończyło się paliwo i zatrzymał się na poboczu drogi ekspresowej. Wówczas podjechał do niego patrol służby drogowej S8. Pracownicy patrolu zaoferowali pomoc. W momencie nalewania paliwa do baku jeden z pracowników służby drogowej, 30-latek z okolic Wielunia został potrącony przez samochód ciężarowy marki Volvo. Siła uderzenia była olbrzymia. Kilka sekund później ciężarówka marki Volvo uderzyła też w kierowcę busa, który stał obok. Auto przeciągnęło obu mężczyzn kilkadziesiąt metrów dalej. Pracownik służby drogowej zginął na miejscu, kierowca busa został zabrany do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe.

Na miejscu pracowała grupa zdarzeniowa kępińskiej policji pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kępnie. W tej chwili trwają końcowe czynności i ostatnie przesłuchania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Kępnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Czynności pozwolą ustalić okoliczności i oficjalne przyczyny zdarzenia. W chwili obecnej nie ma zarzutów dla żadnej ze stron. Okoliczności i przyczyny zdarzenia zbada teraz powołany specjalnie biegły sądowy i dopiero przekazaniu przez niego informacxji będzie wiadomo, jak zakończy się postępowanie i kto usłyszy zarzuty.

Fakt.pl:

Droga S8 była przejezdna. Częściowo zablokowany został jeden pas ruchu, jednak kierowcy mogli swobodnie przemieszczać się drugim pasem.

Do wypadku doszło we wtorek 8 sierpnia tuż przed godziną szóstą rano. Na drodze S8 pod Perzowem w okolicach Kępna ciężarówka wjechała w stojącego na poboczu busa.

– Według wstępnych ustaleń, kierowcy busa – 23-latkowi z okolic Piaseczna – skończyło się paliwo i zatrzymał się na poboczu drogi ekspresowej. Wówczas podjechał do niego patrol służby drogowej S8. Pracownicy patrolu zaoferowali pomoc – informuje Anna Lubojańska, rzeczniczka prasowa policji w Kępnie.Zdjęcie 1. Zdarzenie na S-8. Autor: mł. asp. Domal K., KP PSP Kępno


Zdjęcie 2. Zdarzenie na S-8. Autor: mł. asp. Domal K., KP PSP Kępno


Zdjęcie 3. Zdarzenie na S-8. Autor: mł. asp. Domal K., KP PSP Kępnon

(Visited 3 259 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz