29 – latkowi, który maczetą zaatakował swoją byłą partnerkę, przedstawiono w sumie pięć zarzutów

Akt oskarżenia w sprawie usiłowania zabójstwa

Prokuratura Rejonowa w Lesznie skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu Bartoszowi K., który w dniu 27 stycznia 2018r. w Lesznie zaatakował swoja byłą partnerkę, zadając jej ciosy maczetą.


Tego dnia w godzinach wieczornych oskarżony zatrzymał swój samochód przy siedzącej na ławce pokrzywdzonej a następnie uderzył ją pięścią w twarz krzycząc, że ją zabije. Zaczął też zadawać jej ciosy posiadaną przy sobie maczetą. Kobieta leżąc zasłaniała się rękami i nogami. W wyniku ataku doznała szeregu obrażeń rąk, nóg, głowy i tułowia. Rany były tak poważne, że lekarze musieli dokonać amputacji jednego palca. Wołania o pomoc usłyszał jeden z przechodniów i zaczął biec w kierunku napastnika. Ten zaprzestał ataku, wciągnął pokrzywdzona do samochodu i zawiózł do szpitala, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. W samochodzie oskarżonego znaleziono narkotyki w postaci tabletek ecstasy i metaamfetaminy. Badanie krwi wykazało, iż w momencie czynu był on pod wpływem substancji psychotropowych.

W toku śledztwa ustalono, iż ten sam sprawca trzy tygodnie wcześniej dokonał przy użyciu również maczety rozboju zabierając ofierze telefon komórkowy.

W sumie Bartoszowi K. przedstawiono pięć zarzutów: usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciał, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, gróźb karalnych, posiadania narkotyków i kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. Do chwili obecnej jest on tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

(Visited 202 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz