17-letni pasażer nie żyje ! W tragicznym wypadku poważnie ranne młode osoby w wieku 16-19 lat. [AKTUALIZACJA]

W niedzielę 17 września o godz. 14.06 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych i czterech osobach poszkodowanych w miejscowości Binino na trasie Wronki – Pniewy.


Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg,  Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd znajdował się w rowie.
W samochodzie Honda znajdowały się cztery uwięzione osoby (w tym dwie nieprzytomne).
Równocześnie z pierwszymi zastępami SP na miejsce zdarzenia przybył ZRM.
Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz ZRM, po przebadaniu osób w pojeździe, stwierdził zgon jednej osoby.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osób uwięzionych, wydobyciu czterech osób z pojazdu, pomocy ZRM w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowców LPR, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do śmigłowców LPR i karetki ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane śmigłowcami LPR do szpitala w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim, natomiast jedna osoba została przewieziona do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka nr 116 była zablokowana – Policja wyznaczyła objazd, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych trwających prawie 4 godziny brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa śmigłowce LPR, Policja, Prokurator oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Maciej MaćkowiakWypadek w Bininie/Tygodnik Gazeta Szamotulska /

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę 17 września około godz. 14.00 na drodze wojewódzkiej nr 116 między Bininem a Bielejewem.


Na prostym odcinku drogi, podczas manewru wyprzedzania, 19-letni kierowca hondy prelude utracił panowanie nad kierownicą. Samochód zjechał na lewe pobocze i z impetem uderzył w drzewo.

Hondą jechały cztery młode osoby w wieku 16-19 lat. 17-letni pasażer zajmujący miejsce obok kierowcy zmarł na miejscu zdarzenia, wskutek odniesionych obrażeń. Kierowcę i dwoje pasażerów, mężczyznę i kobietę, po uwolnieniu z wraku z użyciem specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, odwieziono do szpitala. W akcji ratunkowej wzięły udział dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wyznaczono objazdy. Szosa została odblokowana około godz. 18.00.


(Visited 9 564 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz