150 kilogramowy jeleń uderzył w rozpędzone BMW.
O wyjątkowym szczęściu może mówić 28-letni mieszkaniec Leszna, w którego pojazd podczas jazdy uderzył blisko 150 kilogramowy jeleń.
Mężczyzna podróżował dziś wieczorem drogą wojewódzką nr 309, na trasie z Leszna do Rydzyny. W pewnym momencie z jego lewej strony na drogę wybiegł jeleń uderzając w rozpędzone bmw.
Na szczęście kierowcy nic sie nie stało, niestety zwierzę zginęło na miejscu.
W ostatnim czasie informowaliśmy o kierowcach, których właśnie w tym miejscu policyjny videorejestrator „przyłapał”, gdy poruszali się z prędkością 165 i 211km/h. Możemy jedynie domniemywać, że podczas zderzenia przy tych prędkościach z podobnym zwierzęciem mielibyśmy do czynienia z tragicznym w skutkach wypadkiem.
W obliczu skracających się dni, pogarszających warunków na drodze oraz migrującej na jesień zwierzyny apelujemy o rozwagę, a nade wszystko dostosowanie prędkości do znaków drogowych!