10. Tydzień Mózgu w Poznaniu

W Poznaniu trwa 10. Tydzień Mózgu. Podczas przygotowanych przez Polską Akademię Nauk wykładów mieszkańcy poznają tajniki ludzkiego mózgu. Będą mogli obejrzeć także specjalną wystawę.


– To jubileuszowa edycja Tygodnia Mózgu w Poznaniu. Wydarzenie jest częścią Światowego Tygodnia Mózgu i ma na celu popularyzację wiedzy o najnowszych badaniach prowadzonych nad mózgiem w sposób przystępny dla osób w różnym wieku – powiedziała Mariola Osiak, koordynatorka wydarzenia.

Wykłady odbywają się codziennie – do 16 marca – w godzinach od 17.00 do 19.00 w siedzibie PAN przy ul. Wieniawskiego 17/19. Zainteresowani wydarzeniem mogą również wziąć udział w wystawie ilustracji do wierszy Ignacego Krasickiego autorstwa Mirki Koreańskiej. 12 marca odbył się także koncert przygotowany przez studentów Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali szereg atrakcji tematycznie związanych z funkcjonowaniem ludzkiego mózgu. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat choroby Alzheimera, padaczki czy udarów, a także uzależnień. To, co przyjemniejsze organizatorzy zostawili na koniec. W ostatni dzień wydarzenia będzie można porozmawiać na temat pozytywnego myślenia. Dowiemy się, czego możemy uczyć się od zwierząt oraz jak wiedza o mózgu może odmieć psychoterapię zaburzeń lękowych.

Prelegenci 10. edycji wygłoszą w sumie 10 wykładów. Wśród prowadzących znajdują się naukowcy i specjaliści-praktycy m.in. z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, Kliniki Psychiatrii Sądowej czy też Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego  PAN w Warszawie. Po każdym wykładzie jest przewidziany czas na dyskusję. – Popularnonaukowa forma wykładów ma pomóc w szybkim i skutecznym diagnozowaniu chorób psychicznych przez najbliższych. Chcemy skupić się także na najnowszych metodach leczenia schorzeń. W kolejnych edycjach wracamy do tematów rozpoczętych w poprzednich, by przestawić postęp, nowe rozwiązania i pokazać jak rozwija się nauka w tej dziedzinie –  zaznaczyła Mariola Osiak.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a transmisję na żywo z wykładów przeprowadza Platon TV – http://platontv.pl/play?evnt=354-62-63. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Więcej informacji: http://www.pan.poznan.pl/tydzien_mozgu/index.html

Weronika Dopierała/biuro prasowe/poznan.pl(Visited 110 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz