10. PKO Poznań Półmaraton – zmiany w organizacji ruchu i transporcie publicznym

W niedzielę, w godzinach od 8:30 do 12:00 nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu. W nocy z soboty na niedzielę od godz. 23:30, w celu montażu biegowej infrastruktury technicznej, zamknięta dla ruchu będzie ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Szylinga do ul. Roosevelta. Od soboty godz. 8:00 do niedzieli godz. 18:00, na tym odcinku ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Święcickiego, obowiązywać będzie zakaz parkowania. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane na parking strzeżony, na koszt właściciela.

– Znaki drogowe wprowadzające ograniczenia w parkowaniu wraz z informacją o czasie ich obowiązywania zostały ustawione już w ubiegłym tygodniu. W miejscach obowiązywania ograniczeń wykonano dokumentację fotograficzną ilustrującą wszystkie wcześniej zaparkowane pojazdy – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Poznania. Dodatkowo strażnicy miejscy od czwartku prowadzą wśród kierowców akcję informacyjną – dodaje.

Trasa półmaratonu przebiegać będzie ulicami: Grunwaldzka (rejon bramy wyjazdowej MTP) – Bukowska (jezdnia północna) – Roosevelta (jezdnia zachodnia) – rondo Kaponiera (strona zachodnia) – Roosevelta (jezdnia zachodnia) – Poznańska – Pułaskiego – al. Armii Poznań – Garbary (od Armii Poznań do ul. Mostowej – jezdnia zachodnia) – Garbary (od ul. Mostowej do Strzeleckiej – cała szerokość) – Strzelecka – Droga Dębińska – Piastowska – Dolna Wilda – Hetmańska (jezdnia południowa) – Arciszewskiego (jezdni zachodnia) – Ściegiennego (cała szerokość) – Taczanowskiego (jezdnia zachodnia) – Jugosłowiańska (jezdnia zachodnia) – Gunwaldzka (od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego – jezdnia południowa) – rondo Skubiszewskiego – Grunwaldzka (od ronda Skubiszewskiego do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego – jezdnia północna) – rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego (strona północna) – Grunwaldzka (strona północna) – brama wjazdowa na MTP.

Na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną następujące odcinki ulic:
– ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga i od Bułgarskiej do ronda Skubiszewskiego);
– ul. Pułaskiego (od Poznańskiej do Pułaskiego/Winogrady);
– al. Armii Poznań (od Szelągowskiej do Pułaskiego);
– ul. Garbary (od Mostowej do Strzeleckiej);
– ul. Droga Dębińska (od Królowej Jadwigi do Piastowskiej);
– ul. Piastowska (od Drogi Dębińskiej do Dolnej Wildy);
– ul. Dolna Wilda (od Piastowskiej do Hetmańskiej);
– ul. Ściegiennego (od Arciszewskiego do Podchorążych).

Czasowy ruch dwukierunkowy lub ruch z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami:
– ul. Roosevelta: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej od ul. Bukowskiej przez Kaponierę do skrzyżowania z Poznańską/Libelta/Pułaskiego;
– ul. Garbary: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej od ul. Mostowej do ul. Estkowskiego;
– ul. Solna-Wolnica-Małe Garbary: ruch dwukierunkowy po jezdni północnej;
– ul. Strzelecka: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej w kierunku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Kazimierza Wielkiego;
– rondo na skrzyżowaniu ul. Dolna Wilda – Hetmańska: ruch okrężny po jednym pasie;
– ul. Hetmańska na odcinku od ul. Arciszewskiego do ul. Kolejowej: ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;
– ul. Hetmańska na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Rolnej: ruch dwukierunkowy po jezdni północnej;
– ul. Arciszewskiego: ruch jednokierunkowy po jezdni zachodniej w kierunku od ul. Ściegiennego do ul. Hetmańskiej;
– ul. Taczanowskiego: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej w kierunku od ul. Bułgarskiej do ul. Podchorążych;
– ul. Babimojska: ruch dwukierunkowy;
– ul. Grunwaldzka: ruch dwukierunkowy po jezdni południowej na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Szylinga;
– ul. Stolarska: ruch dwukierunkowy;
– rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego: ruch okrężny od strony ul. Przybyszewskiego i ul. Reymonta.

Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy półmaratonu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowymi wstrzymaniami ruchu. Przejazd tramwajów, autobusów i innych pojazdów ułatwiać będą śluzy, nadzorowane przez służby Policji i Nadzoru Ruchu MPK.

Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami: Śniadeckich i Stolarską.
Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Kazimierza Wielkiego ulicami Hipolita Cegielskiego i Marii Magdaleny, wyjazd – ulicą Garbary do ul. Strzeleckiej).

Infolinia o utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej działać będzie pod numerem 503 473 881 w dniach: 24 marca (piątek) w godz. od 17:00 do 20:00, 25 marca (sobota) od 9:00 do 20:00 i 26 marca (niedziela) od 7:00 do 12:00.

Na czas trwania półmaratonu wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Przebieg linii autobusowych i tramwajowych wyznaczono w taki sposób, aby w miarę możliwości nie przecinać trasy biegu. Jednocześnie, aby ułatwić podróżowanie po mieście, uruchomione zostaną linie tramwajowe wahadłowych.

Od pierwszych kursów do startu:

– ze względu na zamknięcie dla ruchu ulicy Grunwaldzkiej, zmienione zostaną trasy tramwajów linii nr 6, 13, 15 (objazd przez Głogowską, Hetmańską, Reymonta) oraz autobusów linii nr 64  (objazd w kierunku Kaczej przez Zwierzyniecką, Gajową, Bukowską i Szylinga);

– z uwagi na wyłączenie z użytkowania przystanku tramwajowo-autobusowego „Bałtyk” autobusy jadące ulicą Bukowską w kierunku Grunwaldu odjeżdżać będą z przystanku „Rondo Kaponiera” na ulicy Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure (48, 59, 63, 69, 77).

Na około godzinę przed rozpoczęciem biegu:

– wprowadzone zostaną zmiany tras linii tramwajowych nr 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 15;

– uruchomionych zostanie 5 linii dodatkowych (wahadłowych) nr 31, 32, 33, 34, 35;

– trasy linii nr 4, 11, 12, 16, 18, 20, 28 nie ulegną zmianie lecz w miejscach przecinania się tras tramwajowych z trasą półmaratonu mogą nastąpić chwilowe wstrzymania ruchu;

– zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii nr 45, 48, 50, 51, 59, 60, 63, 64, 67, 68, 69, 71, 74, 76, 77, 79, 82, 90, 91, 93, 603, 905, 911.

Więcej informacji o zmianach w komunikacji miejskiej i podmiejskiej znajduje się pod linkiem: http://www.ztm.poznan.pl/aktualnosci/wszystkie/zmiany-w-transporcie-publicznym-z-uwagi-na-10-pko-pozna-po-maraton-26-marca-2017r/

Aleksandra Tomczak/biuro prasowe/ZTM, MIR

 

(Visited 245 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz