Zbąszyń: Warsztaty muralowe – ZAPROSZENIE !

Warsztaty muralowe: zapraszamy!

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu w wakacje zaprasza młodych ludzi na warsztaty muralowe pn. „Street-art literacki w mieście nad jeziorem” w ramach projektu „Biblioteka na plaży” w dniach 2 – 4 sierpnia od godz. 10.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel.  68 3860 700, mail: bibliotekazbaszyn@gmail.com lub kontakt przez FB: @/BibliotekaZbaszyn/. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ilość miejsc w grupie jest ograniczona.


To dobry pomysł na niezapomniane i twórcze wakacje: artysta -plastyk przeprowadzi z młodzieżą trzydniowe warsztaty muralowe, na których powstanie koncepcja muralu i jego wykonanie. Warsztaty będą połączone z teorią, młodzi ludzie dowiedzą się, czym jest street art zaangażowany społecznie. Mural ma powstać na zewnętrznej ścianie budynku biblioteki (konkretnie: sali multimedialnej w bibliotece na parterze). Ściana jest bardzo dobrze widoczna od strony głównej ulicy i od strony dworca kolejowego. Mural jako rodzaj społecznej reklamy ma z daleka informować, co znajduje się w tym budynku; dzięki swojej widzialności powinien silnie oddziaływać na przestrzeń publiczną. Resztę koncepcji i swobodę twórczą zostawiamy młodzieży.

Warsztaty są właśnie dla młodych – to świetny pomysł na twórcze, inspirujące wakacje z ludźmi o podobnych pasjach! Zajęcia poprowadzi artysta-plastyk, Bartłomiej Sroka z Fundacji Sztuka dla Ludzi. Zgłaszajcie się: piszcie, mailujcie, dzwońcie – będziecie pracować w kameralnej grupie. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny – zapewniamy opiekę w czasie zajęć, materiały plastyczne i poczęstunek. To jedyna okazja, by stać się twórcą muralu na ścianie naszej zbąszyńskiej biblioteki! Warsztaty będą połączone z teorią, młodzi ludzie dowiedzą się, czym jest street art zaangażowany społecznie.
Warsztaty muralowe „Street-art literacki w mieście nad jeziorem” dla młodzieży odbywają się w ramach projektu „Biblioteka na plaży”, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Warsztaty poprowadzi Bartłomiej Sroka z Fundacji Sztuka dla Ludzi.
Urodzony w 1973 r. w Wałbrzychu, w 2000 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu – wydział Ceramiki i Szkła. Zajmuje się projektowaniem form ceramicznych, projektowaniem graficznym, fotografią, street-artem. Animator życia kulturalnego Legnicy (2004-2015r.), od 2016 r. animator życia kulturalnego Gminy Przemęt oraz działań kulturalno-edukacyjnych w powiecie wolsztyńskim. Współkurator i uczestnik licznych wystaw, rezydencji artystycznych w Polsce i za granicą. Koordynator projektów edukacyjnych, w tym jednych z najważniejszych: trzech edycji „Festiwalu Street Art Between the Wall”, „Kultura Dojrzałości” 2012-2013 r. i „3.Kolej Na Książkę”. Współinicjator i współzałożyciel Fundacji Sztuka dla Ludzi.

(koordynatorka projektu: Anita Rucioch-Gołek; zdjęcia: archiwum Fundacji Sztuka dla Ludzi)Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Zobacz również …
(Visited 92 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz