Zatrzymany został mężczyzna okradający starsze osoby

Grodziscy kryminalni wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji Poznań – Północ, doprowadzili do zatrzymania 35-letniego mieszkańca gminy Grodzisk Wielkopolski, który dopuścił się kilkunastu przestępstw kradzieży na szkodę osób starszych.


Przestępca działał na tzw. legendę „wniesienia zakupów”. Mężczyzna od kilku miesięcy był poszukiwany przez poznańskich policjantów. Dzięki uzyskanym informacjom, zatrzymali go funkcjonariusze z Grodziska Wielkopolskiego. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

17 listopada br. około godz. 5:00 rano na jednej z posesji w gminie Grodzisk Wielkopolski policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyzne podejrzewanego o dokonanie kilkunastu kradzieży na szkodę osób starszych. Mężczyzna działał na terenie miasta Poznania, gdzie skrupulatnie dobierał sobie ofiary. Najczęściej były to kobiety w podeszłym wieku. Pod przykrywką tzw. „wniesienia zakupów” w rzeczywistości mężczyzna wcale nie pomagał. Wręcz przeciwnie, okradał swoje ofiary z pieniędzy, kart bankomatowych i innych wartościowych rzeczy. W sierpniu tego roku mężczyzna w trakcie swoich bezprawnych poczynań nagrał się na kamerze monitoringu miasta. Mimo upływu czasu, sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu Policji.

Dzięki medialnemu nagłośnieniu tej bulwersującej kradzieży jeden z mieszkańców powiatu grodziskiego rozpoznał  poszukiwanego złodzieja. Dzięki podjętej współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim udało się namierzyć i ostatecznie zatrzymać sprawcę.

Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Przetransportowany na poznański komisariat przyznał się do postawionych mu zarzutów, składając jednocześnie obszerne wyjaśnienia. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


(Visited 83 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz