ZATRZYMANI MARKETOWI ZŁODZIEJE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży w kilkunastu sieciowych sklepach mieszczących się na terenie województwa wielkopolskiego. Ich łupem padały głównie artykuły spożywcze i alkohole znanych marek. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.


Każdego dnia policjanci przeprowadzają kilka interwencji związanych z tzw. „kradzieżami sklepowymi”. Wachlarz zainteresowań złodziei jest ogromny. Osoby ujęte na kradzieży są przekazywane funkcjonariuszom, którzy stosują wobec sprawców wykroczeń czy przestępstw procedury przewidziane prawem. 

W tym przypadku, który miał miejsce pod koniec roku 2020 w Rozdrażewie, złodziej został ujęty na kradzieży zdrapek – gier losowych. Po ujęciu przez załogę sklepu jak i postronnych osób, 32-letni mieszkaniec Bydgoszczy został przekazany Policji. Wartość zdrapek – gier losowych skradzionych i ujawnionych w plecaku mężczyzny wyniosła ponad tysiąc złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że obok marketu znajduje się pojazd, ale nienależący do zatrzymanego. W zamkniętym pojeździe na tylnej kanapie znajdowały się różnego rodzaju rzeczy, takie jak alkohol, petardy i artykuły spożywcze. Zatrzymany zaprzeczał, aby przyjechał z kimkolwiek, a do miejscowości Rozdrażew miał przyjechać PKSem.

Kryminalni nie odpuścili i w ukryciu obserwowali pozostawiony pojazd. Ich przypuszczenia były trafne. Po kilku godzinach do pojazdu podszedł mężczyzna, który dziwnie się zachowywał. Natychmiast policjanci podjęli interwencje i sprawdzili mężczyznę, jak i pojazd. Jak się okazało kierowcą i właścicielem pojazdu był kolega – kompan zatrzymanego wcześniej na kradzieży zdrapek. W samochodzie ujawniono sporą ilość alkoholi drogich marek joraz artykuły spożywcze. Łączna wartość zabezpieczonego w samochodzie towaru to ponad 11 tys. zł. Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bydgoszczy. 

Mężczyznom policjanci przedstawili zarzuty do których się przyznali, że działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się kradzieży zdrapek – gier losowych, artykułów spożywczych i alkoholi. Spowodowane ich działalnością straty szacowane są na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Proceder ten miał miejsce w jednej z sieci sklepów na terenie województwa wielkopolskiego. Teraz sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

/krotoszyn.policja.gov.pl/

(Visited 34 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz