Zarzuty za ukrywanie skradzionego auta

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który odpowie za paserstwo. 29-latek na terenie swojej posesji ukrywał skradzione auto. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Kilka dni temu, 4 sierpnia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży volkswagena golfa. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Ściegiennego w Poznaniu. Wartość pięcioletniego auta właściciel określił na 36 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze poznańskiego wydziału do walki z przestępczością samochodową, którzy szybko namierzyli miejsce, gdzie może znajdować się skradzione auto i już następnego dnia wkroczyli na teren wytypowanej posesji.

Jak się okazało skradziony pojazd, już częściowo zdemontowany, był ukrywany na terenie gospodarstwa rolnego w niewielkiej miejscowości w gminie Brodnica w powiecie śremskim.  

Na miejscu policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty paserstwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna w przeszłości był notowany przez Policję za przestępstwa narkotykowe.

Iwona Liszczyńska/poznan.policja.gov.pl/

(Visited 31 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz