ZA CIĘŻKIE KALAFIORY I BURAKI

Za dużo kalafiorów i buraków wiozła ciężarówka, którą wielkopolscy inspektorzy zatrzymali na drodze ekspresowej S5 na Zachodniej Obwodnicy Gniezna.


Rolnik wykonywał na potrzeby własne krajowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na trasie Krężoły – Żerków  i został zatrzymany 28 października przez patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Samochód ciężarowy przewoził warzywa i owoce, ale było ich za dużo o 12,5 procent, czyli o 2,25 t od dopuszczalnej normy, która wynosi 18 t. Nacisk na pojedynczą oś napędową ciężarówki, przy normie 11,5 t, został również przekroczony o 15,65 procent, czyli o 1,8 t i wyniósł 13,3 t.

Kierujący ciężarówką nie miał zezwolenia kategorii VII na przejazd pojazdem nienormatywnym. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy Prawo o ruchu drogowym na kwotę 2000 zł za brak odpowiedniego zezwolenia w sytuacji, gdy nacisk jednej lub wielu osi i rzeczywista masa całkowita pojazdu przekraczają dopuszczalne wartości o więcej niż 10 i nie więcej niż 20 procent. Ładunek został przeładowany na inny pojazd.

(Visited 245 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz