ZA CIĘŻKI, ZA DŁUGI I ZA SZEROKI

Przekroczone prawie wszystkie parametry dotyczące ciężaru i wymiarów zespołu pojazdów wykryli wielkopolscy inspektorzy, którzy zatrzymali przy krajowej „92” pojazd przewożący koparkę gąsienicową.


Akcja inspektorów z Gniezna, przy drodze krajowej numer 92 na odcinku Września – Poznań, zakończyła się dynamicznym zatrzymaniem nienormatywnego zespołu pojazdów. Krajowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne wykonywał 27 października na trasie Dziedzice – Mosina polski przedsiębiorca, który zlecił przewóz koparki gąsienicowej na budowę. Jej rzeczywista masa całkowita wyniosła podczas ważenia 47,65 t przy normie 40 t, więc przekroczenie sięgnęło blisko 20 procent. Podobnie było z naciskami grupy osi ciągnika na drogę, które przy normie 19 t osiągnęły wartość 23,6 t i nie mieściły się w normie o ponad 24 procent. Również nienormatywne okazały się wymiary pojazdu. Przekroczenie dopuszczalnej długości przy normie 16,50 m wyniosło 18,50 m, czyli pojazd był dłuższy o ponad 18 procent, a także szerszy o ponad 25 procent, bowiem przy normie 2,55 m był o 0,65 m za szeroki.

W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii VII, a powinien takie posiadać ze względu na przekroczony nacisk na grupę osi w ciągniku siodłowym. Inne parametry, które przekroczył, kwalifikowały go do odbycia przewozu drogowego na podstawie zezwolenia kategorii V i takie posiadał. Pojazd został usunięty na parking strzeżony. Wobec przedsiębiorcy zostaną wszczęte postępowania administracyjne na łączną kwotę 15500 zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym wysokości 200 zł.

/witdpoznan.pl/

(Visited 479 times, 1 visits today)

One thought on “ZA CIĘŻKI, ZA DŁUGI I ZA SZEROKI

  • 29 października, 2020 at 5:23 pm
    Permalink

    Jak można zlecić transport na potrzeby własne Panie redaktorze?

    Reply

Dodaj komentarz