Za chuligańskie wybryki usłyszeli zarzuty

Policjanci z KP Wyrzysk zatrzymali 49-latkę, która wybiła szyby i uszkodziła drzwi w jednej z wiejskich świetlic. Do podobnego chuligańskiego wybryku na szkodę Urzędu Miasta i Gminy w Wyrzysku doszło pod koniec ubiegłego roku. W tym przypadku sprawca również usłyszał zarzuty i poniesie konsekwencje prawne. Za popełnione przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze KP Wyrzysk 27 kwietnia br. otrzymali zawiadomienie o uszkodzeniu przez nieznanego sprawcę świetlicy wiejskiej. Łączna suma strat wyniosła blisko tysiąc złotych. Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Już następnego dnia zatrzymali 49-letnią mieszkankę gminy Wysoka. Teraz za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem.

Wyrzyscy policjanci w ostatnim czasie zajmowali się również sprawą uszkodzenia dwóch koszy na śmieci oraz tabliczek informacyjnych będących częścią oznakowania pobliskiego skweru. Wartość zniszczonych rzeczy wyniosła ponad tysiąc złotych. Sprawca został ustalony w wyniku zaangażowania i determinacji w wyjaśnieniu sprawy wyrzyskich policjantów. Jak się okazało 22-latek przebywa obecnie w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz dodatkowo odpowie za uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich.

Właściwa postawa policjantów z KP Wyrzysk doprowadziła do tego, że sprawcy nie unikną odpowiedzialności za zniszczenie urządzeń przeznaczonych do wspólnego korzystania przez mieszkańców gminy.
Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie przestępstwa zniszczenia lub uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pila.policja.gov.pl

(Visited 26 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz