Wypadek samochodu osobowego

W dniu 09 maja 2021 roku o godzinie 18:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kuźnica Myślniewska.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylej Góry. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zostały samochód osobowy, który wypadł z drogi na jej łuku. Osoby poszkodowane o własnych siłach opuściły pojazd.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Zamknięto drogę dla ruchu kołowego oraz wyznaczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po wylądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazano osoby poszkodowane. Lekarz po przebadaniu rannych zdecydował, że jedna osoba wymaga transportu do szpitala. Zabezpieczono lądowisko do czasu startu i odlotu śmigłowca. Po zakończeniu czynności operacyjnych przez Policję droga została uprzątnięta z elementów karoserii i płynów eksploatacyjnych. Na tym działania zakończono. Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na około 5 tysięcy złotych.

Opracowanie: mł.ogn. Tomasz  SZMAJ/kppsp-ostrzeszow/

(Visited 30 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz