WYPADEK NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 264

25 lutego 2021 r. przed godz. 08.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 264 w miejscowości Smuczyn, gmina Kazimierz Biskupi.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Pojazd ciężarowy znajdował się częściowo w rowie, a kierowca nie wymagał udzielenia pomocy. W samochodzie osobowym, który po zderzeniu wpadł do przydrożnego rowu znajdowała się uwięziona kobieta. Droga wojewódzka została całkowicie zablokowana.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji samochodu osobowego oraz wykonaniu dostępu do uwięzionej kobiety przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który następnie przetransportował ją do szpitala.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Kazimierz Biskupi i OSP Dobrosołowo.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcie JRG Nr 1w Koninie.

(Visited 33 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz