Wypadek dwóch pojazdów osobowych

W dniu 18 czerwca 2021 roku w godzinach porannych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów na trasie Czarnków – Kuźnica Czarnkowska i 4 osobach poszkodowanych. Do zdarzenia zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gajewa. Równocześnie stosowną informację otrzymały pozostałe służby ratownicze.Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano uszkodzone 2 samochody osobowe, które znajdowały się na jezdni i w pasie drogowym. W jednym z pojazdów pozostawały 3 podróżujące osoby z licznymi obrażeniami, które ze względu na uszkodzenia pojazdów strażacy zmuszeni byli wydobyć, wykorzystując do tego celu zestawy ratownictwa technicznego. W pierwszej fazie działań ratowniczych wszystkie czynności kwalifikowanej pierwszej pomocy prowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Czarnkowie a także dwóch strażaków OSP Biała, którzy byli świadkami zdarzenia. Z uwagi na zdarzenie masowe dokonano segregacji poszkodowanych, czyli nadanie odpowiednich priorytetów ratowniczych. Jednocześnie kierujący działaniem ratowniczym polecił zadysponować na miejsce kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz po konsultacji z lekarzem pierwszego przybyłego zespołu – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 
Połączone siły jednostek ochrony przeciwpożarowej i Państwowego Ratownictwa Medycznego zaopatrzyły wszystkie osoby poszkodowane,  które zostały przetransportowane do szpitali w Poznaniu i Pile.
W trakcie prowadzenia działań droga wojewódzka była nieprzejezdna, ale w celu udrożnienia ruchu policjanci i strażacy zorganizowali objazd drogami powiatowymi.
Po zakończonych działaniach ratownicy uprzątnęli pozostałości powypadkowe z jedni i przywrócili ruch w obu kierunkach. W działaniach trwających prawie 4 godziny udział brało 24 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 10 ratowników Zespołów Ratownictwa Medycznego (w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe) oraz 9 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Perz
Zdjęcia: JRG Czarnków/kppsp-czarnkow/

(Visited 18 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz