Wypadek drogowy w Olszynie

W minionym tygodniu na drogach Powiatu Ostrzeszowskiego doszło do 9 zdarzeń drogowych, kwalifikowanych jako kolizje lub wypadki drogowe. Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło w dniu 26 sierpnia br. ok. godz. 11:16 w Olszynie.
W dniu 26 sierpnia br. ok. godz. 11:16 w Olszynie, na drodze prowadzącej do Parzynowa. Policjanci zabezpieczyli miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych i utratą śladów kryminalistycznych, następnie dołączając do rozpoczętej przez strażaków akcji ratowniczej i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, do czasu przybycia na miejsce lekarza z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie k. Ostrowa Wlkp. Stan zdrowia jednego z uczestników wymagał natychmiastowego przetransportowania go do szpitala w Ostrowie Wlkp. Druga z osób została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala w Ostrzeszowie.

Policjanci wstępnie ustalili, że nieustalony na chwilę obecną kierujący pojazdem typu dostawczego, nie zachował bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego motoroweru marki Romet, doprowadzając do zderzenia bocznego, a następnie wywrócenia się. Motorowerem kierował 67-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra, natomiast pasażerką była 66-letnia kobieta. Uczestnicy doznali obrażeń naruszających prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej dni 7. Policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych, w tym także motorower, który zostanie poddany szczegółowym oględzinom przez biegłego z zakresu ruchu drogowego. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. W sprawie brane są pod uwagę  także inne wersje wydarzeń, dlatego policjanci wydziału kryminalnego proszą o zgłaszanie się  świadków lub osoby mające wiedzę w sprawie do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

/ostrzeszow.policja.gov.pl/

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz