WYPADEK DROGOWY, JEDNA OSOBA POSZKODOWANA

W środę, 3 marca o godz. 4.27 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pęckowo gm. Obrzycko.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa uszkodzone samochody, które zderzyły się ze sobą. Jeden z pojazdów uderzył w słup sygnalizacji świetlnej.

Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka

Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Roszyk/kppsp-szamotuly/

(Visited 26 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz