Wręczenie medali z okazji stulecia Niepodległości wybitnym mieszkańcom regionu [ZDJĘCIA]

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył wybitnym mieszkańcom regionu medale z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości. Medal ustanowiony został uchwałą Rady Ministrów dla uczczenia obchodów oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego.


Dzisiejsza uroczystość jest uhonorowaniem wydarzeń związanych z obchodami stulecia odzyskania Niepodległości. Wspólnie dźwigamy tę wielką pamięć. Jest to też wyzwanie na przyszłość, budowania wolnej, suwerennej Rzeczpospolitej, dbania o nią i niesienia pamięci na dalsze pokolenia – mówił wojewoda Zbigniew Hoffmann do zaproszonych gości.

Wojewoda nawiązał także do wizerunku medalu. Na awersie jest wizerunek Orła Białego, wokół którego umieszczone zostały wizerunki Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego oraz Józefa Hallera. Na rewersie znajduje się cytat z kazania autorstwa ormiańskokatolickiego arcybiskupa Lwowa Józefa Teodorowicza: TO, CO ZDOŁAŁY POKOLENIA TAMTE, DLACZEGO BYŚCIE TEMU NIE MOGLI PODOŁAĆ I WY?, a w dolnej części znajduje się wizerunek Legionów Polskich.

/poznan.uw.gov.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 193 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz