Wpadli z narkotykami

41-letni mieszkaniec Trzcianki i 18-letni mieszkaniec gminy Lubasz odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów podczas rutynowych kontroli. Mundurowi zabezpieczyli łącznie kilka gramów marihuany i amfetaminy.


Do zatrzymania pierwszego z mężczyzn doszło w poniedziałek, 9 grudnia br. około godziny 18:00 w Trzciance na ul. Kościuszki, kiedy 41-latek jechał rowerem. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim kilka gramów marihuany. Mężczyzna zaraz po zatrzymaniu trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyku.

Drugi z podejrzanych wpadł w ręce policjantów następnego dnia tj. 10 grudnia br. krótko przed godziną 16:00. Dzielnicowych z lubaskiego posterunku zainteresowało auto zaparkowane w lesie. Kiedy podeszli, aby sprawdzić czy w środku ktoś się znajduje, zauważyli kierowcę i pasażera. Nerwowe zachowanie mężczyzn, wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze dość szybko ustalili co jest tego powodem. Okazało się, że 18-letni pasażer volkswagena miał w portfelu ,,działkę” amfetaminy. Podczas przesłuchania nastolatek przyznał się do posiadania substancji psychotropowej i złożył wyjaśnienia.

Teraz obaj odpowiedzą przed sadem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra/czarnkow.policja.gov.pl

(Visited 604 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz