Wolsztyn/Grodzisk Wlkp. – Zatrzymany sprawca kradzieży roweru

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie prowadzący czynności w sprawie dotyczącej kradzieży roweru, do której doszło przed dwoma tygodniami na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie otrzymali informację o zatrzymaniu podejrzewanego o to mężczyzny. Amator cudzej własności „wpadł” na terenie powiatu grodziskiego zatrzymany przez tamtejszych policjantów po dokonaniu dwóch podobnych kradzieży. Odzyskany rower niebawem wróci do swej właścicielki, natomiast podejrzany o jego kradzież mężczyzna będzie musiał liczyć się nawet z pięcioletnim pozbawieniem wolności.Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie, w związku ze złożonym 13 maja br. zawiadomieniem o przestępstwie prowadzili czynności dotyczące kradzieży roweru należącego do mieszkanki Tuchorzy. Policjanci ustalili, że złodziej wykorzystał to, że kobieta pozostawiła rower na krótką chwilę bez nadzoru, kiedy weszła do jednego ze sklepów w centrum miasta. Pomimo natychmiastowej reakcji pokrzywdzonej złodziej zdołał odjechać w kierunku Promenady im. Klemensa Modlińskiego, gdzie ślad po nim zaginął.

Powiadomieni o kradzieży policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu miejskiego oraz instytucji zlokalizowanych na ul. 5 Stycznia i opublikowali zarejestrowany dzięki niemu wizerunek złodzieja. Informacja o kradzieży roweru trafiła też do jednostek policji z ościennych powiatów.

Podjęte działania doprowadziły do ujęcia podejrzewanego mężczyzny na terenie powiatu grodziskiego. Amator cudzej własności, którym okazał się 30–letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego został zatrzymany przez tamtejszych stróżów prawa. Policjanci zabezpieczyli przy nim skradziony w Wolsztynie rower, a ponadto ustalili, że mężczyzna w międzyczasie ukradł dwa kolejne jednoślady na terenie powiatu grodziskiego.

Zabezpieczony rower niebawem trafi do właścicielki. Sprawca kradzieży będzie natomiast musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną, której górna granica to nawet 5 lat więzienia.

wolsztyn.policja.gov.pl

(Visited 256 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz