Włamał się do warsztatu… zostawił swój telefon

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali 31- letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego, który odpowie za kradzież z włamaniem do warsztatu jednej z firm na terenie gminy Rakoniewice. Łupem złodzieja padły między innymi elektronarzędzia, które wyceniono na łączną kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Sprawca najprawdopodobniej przez pomyłkę na miejscu przestępstwa pozostawił reklamówkę, w której znajdowały się między innymi śrubokręty, maska typu „wendetta”, pistolet na metalowe kulki oraz dwa telefony komórkowe stanowiące jego własność. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności


Rakoniewiccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do warsztatu jednej z firm na terenie gminy Rakoniewice. Do włamania doszło w nocy z 29 na 30 sierpnia br. Sprawca poprzez sforsowanie konstrukcji zabezpieczającej drzwi wejściowe do warsztatu włamał się do środka i dokonał kradzieży kliku sztuk elektronarzędzi o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych.

W toku wykonywanych czynności policjanci ujawnili reklamówkę pozostawioną na miejscu przestępstwa. Wewnątrz reklamówki znaleziono między innymi śrubokręty, farbę w sprayu, maskę typu „wendetta”, pistolet na metalowe kulki oraz dwa telefony komórkowe. W późniejszym czasie okazało się, że cała zwartość pozostawionej reklamówki należy do sprawcy tego włamania.

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego, karanego wcześniej za podobne przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, a funkcjonariuszom udało się w całości odzyskać skradzione przedmioty. Przestępcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl

Zobacz również …

(Visited 402 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz