Wizyta w Regionie Kozła

Gmina Zbąszyń i powiat nowotomyski to kolejne punkty na wielkopolskiej mapie, jakie odwiedził wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
W środę 29 lipca wizytę w Regionie Kozła wojewoda rozpoczął od spotkania w Urzędzie Miejskim, które było okazją do rozmów o aktualnym stanie gminy, planach budowy Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu, które spełnia funkcję punktu koordynacyjnego i ośrodka łączności, scalającego w codziennej działalności służby ratownicze. Podczas spotkania  burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński przekazał na ręce wojewody herb miasta, który dołączy do kolekcji herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W trakcie wizytacji w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych wojewoda miał okazję zwiedzić nową inwestycję na terenie kompleksu przygotowaną na potrzeby kursantów, jaką jest strzelnica kontenerowa. To jeden z najnowocześniejszych obiektów przeznaczonych do prowadzenia treningu strzeleckiego z broni palnej w kraju. Placówka posiada specjalną infrastrukturę dla psów służbowych umożliwiającą prowadzenie specjalistycznych kursów i szkoleń dla kilkunastu czworonogów  jednocześnie.

Fundusz Dróg Samorządowych i jego wpływ na poprawę bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach był z kolei głównym tematem spotkania na terenie przebudowy drogi powiatowej Zbąszyń – Wolsztyn, Zbąszyń – Chobienice realizowanej w ramach FDS. Powiat nowotomyski w latach 2016 – 2020 w ramach wdrażanych przez wojewodę wielkopolskiego programów rządowych otrzymał dofinansowanie na budowę dróg dla 13 zadań na łączną kwotę ponad 15,7 mln zł.

/poznan.uw.gov.pl/

(Visited 64 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz