Weekend w Poznaniu

Piątek, 14 czerwca

Ethno Port

To dwunasta edycja festiwalu prezentującego muzykę wywodzącą się z tradycji kulturowej wybranych regionów świata. Aktywność sceniczna i fonograficzna artystów przypisywana jest do kategorii world music, etno lub folk.


Zaprezentowani zostaną zarówno artyści kultywujący tradycję i najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa polskiej, jak i światowej kultury muzycznej. W piątek zagrają: Kapela Brodów, Odpoczno, Sofiane Saidi &Mazalda i The Como Mamas.

Szczegółowy program: https://ethnoport.pl/podstrony/138-program/

Karnet 3-dniowy w cenie 130 zł.

Koncert otwarcia 50 zł.

Potańcówka 20 zł.

Jarmark Świętojański

Najstarszy z poznańskich jarmarków organizowany jest już od ponad 40 lat. Kupcy z Polski i zagranicy oferować będą m.in. unikalne wyroby artystyczne, biżuterię, ceramikę, rzeźbę, artykuły rękodzielnicze i rzemieślnicze, tradycyjne regionalne przysmaki, świąteczne ciasta oraz bogatą ofertę gastronomiczną. Części handlowej jarmarku towarzyszy bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Będzie m.in. „Strefa gier i zabaw” z gigantycznymi planszami, spotkania z Miłosławą i Miłosławem, warsztaty średniowiecznej kaligrafii i plecenia wianków, pokazy sztuk walk dawnych. Na scenie ustawionej od strony ul. Woźnej odbywać się będą koncerty.

Godz. 10, Stary Rynek

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Audiofeels symfonicznie i rockowo – koncert

Połączenie siły muzyki klasycznej z rockową energią to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów rocka! Na scenie będzie można usłyszeć przeboje The Beatles, The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, Led Zeppelin, Queen, Guns’n’Roses, Davida Bowie oraz U2. Zespołowi Audiofeels towarzyszyć będzie Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Łukasza Łodygowskiego oraz Chór Politechniki Poznańskiej pod dyrekcją Pawła Łuczaka. Gościem specjalnym koncertu będzie Kasia Wilk.

Godz. 19, Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14.

Bilety w cenach 69, 79, 99, 129, 149 i 189 zł (w zależności od miejsca).

Davit Shanidze z zespołem

Davit Shanidze jest twórcą narodowego chóru gruzińskiego oraz założycielem grup EGARI oraz SHIN Ethno Jazz. Nowy materiał artysty ma charakter pop-rockowy z nutą gruzińskiego folkloru.

Godz. 20, Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w barze „Pan Gar”.

Sobota, 15 czerwca

Ethno Port

Dwunasta edycja festiwalu prezentującego muzykę wywodzącą się z tradycji kulturowej wybranych regionów świata. Aktywność sceniczna i fonograficzna artystów przypisywana jest do kategorii world music, etno lub folk. Zaprezentowani zostaną zarówno artyści kultywujący tradycję i najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa polskiej, jak i światowej kultury muzycznej. W sobotę  zagrają: Laboratorium Pieśni, Maya Youssef, Nooran Sisters i The Garifuna Collective.

Szczegółowy program: https://ethnoport.pl/podstrony/138-program/

Karnet 3-dniowy w cenie 130 zł.

Potańcówka 20 zł.

Jarmark Świętojański

Najstarszy z poznańskich jarmarków organizowany jest już od ponad 40 lat. Kupcy z Polski i zagranicy oferować będą m.in. unikalne wyroby artystyczne, artykuły rękodzielnicze i tradycyjne regionalne przysmaki. Sobota to dzień z Hospicjum Palium. Będzie można posłuchać koncertów młodych poznańskich muzyków, spróbować swoich sił w średniowiecznej kaligrafii czy wziąć udział w warsztatach z Motylim Wolontariatem.

Godz. 10, Stary Rynek

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Dni Piątkowa

W sobotę na mieszkańców Piątkowa czeka festyn, a na nim wiele atrakcji. Będzie można obejrzeć występ kabaretu Weźrzesz, obejrzeć pokaz mody czy posłuchać koncertu zespołu Żuki – Rock and Roll Band. Znawcy historii i okolicy będą mieli okazję, by wykazać się wiedzą na temat Piątkowa. Gwiazdą imprezy będzie Andrzej Piaseczny, który zaśpiewa o godz. 20.45. Impreza zakończy się o godz. 22 pokazem sztucznych ogni.

Godz. 14-22, boisko sportowe na os. Jana III Sobieskiego.

Wstęp wolny

3xR Rodzinny Rajd Rowerowy

Celem Rodzinnego Rajdu Rowerowego, oprócz aktywnego spędzenia czasu wolnego na rowerach, jest pokazanie uroków nadbrzeża rzeki Warty. Organizatorzy przygotowali dwie trasy do wyboru: Śródecką (9-kilometrowa trasa, start spod Bramy Poznania ICHOT) oraz Czerwonacką (11-kilometrowa trasa, start spod parkingu pod Dziewiczą Górą w Czerwonaku). Każda trasa ma swój finisz na przystani AKWEN Marina w Czerwonaku. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy znaczek rajdowy, posiłek i atrakcje na mecie – możliwość wzięcia udziału w zabawach i konkursach z nagrodami.

Godz. 10, start spod Bramy Poznania ICHOT

Poznańskim szlakiem kobiet – spacer z przewodnikiem

Trakt Królewsko-Cesarski to główna trasa turystyczna Poznania. Uczestnicy wydarzenia wybiorą się na spacer w poszukiwaniu dziedzictwa kobiet, które odegrały ważną rolę w historii miasta. Organizatorzy przewidują, że spacer będzie trwał min. dwie godziny.

Godz. 17, spotkanie na placu przed Bazyliką Archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Ostrów Tumski 17

Udział w spacerze jest bezpłatny.

VIII Festyn Rodzinny na Junikowie

„Bawmy się wszyscy razem” – to hasło przewodnie festynu, któryi w najbliższą sobotę odbędzie się na Junikowie. Dla gości w każdym wieku zaplanowano wiele atrakcji. Na scenie zagrają Ukulelsi i zespół Bardowie, muzycy z grupy En La Sombra zaprezentują najpopularniejsze przeboje Ameryki Łacińskiej, a zespół Country Spiders Group zabierze publiczność w muzyczną podróż do USA. W miasteczku festynowym staną dmuchane zjeżdżalnie, a dzieci będą mogły wziąć udział w konkurencjach zręcznościowych – na najlepszych czekają nagrody.

Godz. 11-24, park im. ks. Feliksa Michalskiego, ul. Grunwaldzka 250

Wstęp wolny

Magiczny dywan – zajęcia dla rodzin z dziećmi  

Kim byli pierwsi odkrywcy Ostrowa Tumskiego? Jakie emocje towarzyszyły im podczas wyprawy na wyspę?  Dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami będą mogły wybrać się we wspólną podróż magicznym dywanem, który potrafi przenosić w czasie. Barwne opowieści o bohaterach zamieszkujących wyspę pobudzą wyobraźnie dzieci i dorosłych.

Godz. 10.30 i 12, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Zajęcia są bezpłatne. Chęć udziału należy zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza na adres edukacja@bramapoznania.pl.

Poszukiwacze skarbów – rodzinne oprowadzanie

Czy w grodzie było prawdziwe złoto? Jaka jest historia niezwykłej skrzyni i tajemniczego miecza? Co kryją podziemia poznańskiej katedry? Te i wiele innych tajemnic będą mogli odkryć uczestnicy rodzinnego oprowadzania w Bramie Poznania. Wydarzenie skierowane jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Godz. 11, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy pod numerem telefonu: 61 647 7634

Wybory kundelka roku

Wybory Kundelka Roku po raz pierwszy zostaną zorganizowane w Poznaniu.

Czworonożni modele zaprezentują się poznaniakom w sobotę. Zwierzęta zmierzą się w następujących kategoriach: najdłuższe uszy, najbardziej zakręcony ogon, sztuczki, całuśniak, pies najbardziej podobny do właściciela, historia adopcji i oczywiście Kundelek Roku. W wyborach może wziąć udział każdy pies – pod warunkiem, że jest mieszańcem.  Na zwycięzców czekają nagrody. Organizatorem imprezy jest magazyn „Cztery Łapy” i Schronisko dla zwierząt w Poznaniu..

Godz. 12, park Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich.  

Niedziela, 16 czerwca

XVIII Festyn charytatywny „Niebiescy Dzieciom”

Poznańskie służby odpowiadające za bezpieczeństwo, a także współpracujące z nimi organizacje i instytucje zapraszają wszystkich na wspólną zabawę przy dobrej muzyce podczas festynu charytatywnego „Niebiescy Dzieciom”. W programie znalazły się m.in.: występy artystyczne, pokazy policji, straży pożarnej i wojska oraz koncert Norbiego.Uczestnicy festynu będą mogli zobaczyć pokazy niezwykłej akrobacji lotniczej w wykonaniu Grupy Akrobacyjnej Żelazny, a także z bliska podziwiać policyjny śmigłowiec Black Hawk. Na miejscu stanie krwiobus. Chętni będą mogli oddać krew i zarejestrować się do bazy dawców szpiku. Uczestnicy festynu wspomogą Szpital Dziecięcy im. K. Jonschera w Poznaniu przy ul. Szpitalnej.

Godz. 13, park Kasprowicza (w sąsiedztwie hali Arena), ul. Wyspiańskiego 33

Ethno Port

Dwunasta edycja festiwalu prezentującego muzykę wywodzącą się z tradycji kulturowej wybranych regionów świata. Aktywność sceniczna i fonograficzna artystów przypisywana jest do kategorii world music, etno lub folk. Zaprezentowani zostaną zarówno artyści kultywujący tradycję i najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa polskiej, jak i światowej kultury muzycznej. W niedzielę zagrają: Lankum, Lina Babilonia, Evritiki Zygia i Lemma – Souad Asla.

Szczegółowy program: https://ethnoport.pl/podstrony/138-program/

Karnet 3-dniowy w cenie 130 zł.

Potańcówka 20 zł.

Żywe Obrazy. Retro piknik na Szelągu

Na Retro Pikniku w historycznym Atelier  będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach z epoki i spróbować swoich sił w grze terenowej „Na tropie Szeląga”. Chętni będą mogli stworzyć historyczny kolaż – graficzną opowieść. Impreza przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, miłośników historii, rekonstrukcji i fotografii.

Godz. 15-19, park Szelągowski

Wstęp wolny

XI Piknik Rodzinny na Strzeszynie

Piknik na Strzeszynie to impreza dla całych rodzin i okazja, by radośnie spędzić czas w gronie sąsiadów. Będzie można posłuchać występów młodych poznańskich muzyków i spróbować swoich sił w słowiańskiej jodze. Akademia piłkarska Reissa przygotuje piłkarskie zabawy dla dzieci, a chętni dorośli będą mogli sprawdzić swój wzrok i słuch.

Godz. 12-17, między ulicami Horacego i Owidiusza

Wstęp wolny

Jarmark Świętojański – dzień z fundacją Bread of Life

Najstarszy z poznańskich jarmarków organizowany jest już od ponad 40 lat. Kupcy z Polski i zagranicy oferować będą m.in. unikalne wyroby artystyczne, rękodzielnicze i rzemieślnicze i tradycyjne regionalne przysmaki. Niedziela to dzień z fundacją Bread of Life. Na poznaniaków czekać będą występy zespołów młodzieżowych, warsztaty dla dzieci, czytanie książki „Legendy Poznania” czy warsztaty plecenia wianków świętojańskich.

Godz. 11.30, Stary Rynek

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

AW, JD /poznan.pl/

(Visited 72 times, 1 visits today)

Leave a Reply