Czy warto mieszkać w Mosinie? O perspektywach tego miasta

Czy warto mieszkać w Mosinie? O perspektywach tego miasta

Szczególny urok Mosiny wiąże się z bezpośrednim sąsiedztwem zielonych terenów rekreacyjnych, zabytkowego rynku czy Kanału Mosińskiego. Wszystko to sprawia, że miasteczko jest idealną lokalizacją do zamieszkania, zwłaszcza dla osób, którym zależy na ciszy, prywatności i kontakcie z naturą. Jednocześnie, Mosina jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Poznania. Do miasta można sprawnie dojechać zarówno autem, jak i środkami komunikacji miejskiej.

Komfortowe mieszkanie za miastem


Deweloperzy dostrzegają potencjał mieszkalny, jaki drzemie w gminie Mosina, i dlatego na tych terenach powstają kameralne osiedla domów i mieszkań. Są to nowoczesne budynki, posiadające rozwiniętą infrastrukturę i liczne udogodnienia, takie jak na przykład:

  • ogródek,
  • hala garażowa i liczne miejsca postojowe,
  • plac zabaw dla dzieci,
  • system alarmowy,
  • tarasy i balkony.

Coraz więcej osób, w tym zarówno rodziny z dziećmi, pary, jak i single, decydują się na zakup domu lub mieszkania w okolicach Mosiny. Poza wspomnianymi korzyściami, istotną rolę odgrywa w tym przypadku także korzystna cena zakupu. Komfortowe mieszkanie w okolicach Poznania oznacza koszt nawet kilkakrotnie niższy niż własne “4 kąty”, o podobnym standardzie i metrażu, jednak zlokalizowane w centrum miasta. Pod względem cenowym Mosina jest także konkurencyjna dla innych podpoznańskich gmin, takich jak Komorniki, Swarzędz czy Dąbrówka.

Co się dzieje na rynku w Mosinie, czyli bogaty kalendarz imprez gminnych

Wcale nie trzeba mieszkać w centrum Poznania, aby mieć swobodny dostęp do kultury i rozrywki. W Mosinie także dużo się dzieje. Tutejsze życie towarzyskie skupia się głównie wokół zabytkowego, klimatycznego rynku. Szczególną uwagę przyciąga stara bożnica,


w której obecnie mieści się Izba Muzealna oraz Galeria Miejska. To właśnie tutaj odbywają się liczne koncerty, spotkania z pisarzami, wernisaże malarstwa czy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W okolicach mosińskiego rynku nie brakuje również przytulnych kawiarni, w których można napić się dobrej kawy i zjeść smakowity deser. W lokalnym Miejskim Ośrodku Kultury regularnie prowadzone są zajęcia tematyczne, a tym:

  • warsztaty plastyczne,
  • lekcje angielskiego,
  • kursy rękodzieła artystycznego,
  • gimnastyka dla emerytów,
  • kółko teatralne.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie: dzieci, dorośli i seniorzy. Podczas spaceru w okolicach rynku można też natknąć się na klimatyczny sklepik z pamiątkami z Mosiny.

Miejsce z perspektywami

 Mosina, choć zaciszna i zielona, położona jest jednak w bardzo dobrej lokalizacji, bo w odległości zaledwie 12 km od zjazdu z autostrady A2. Gmina uznawana jest także za wyjątkowo atrakcyjny teren inwestycyjny. Świadczą o tym następujące argumenty:

  • około 3000 podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na tym terenie,
  • powstawanie nowych, komfortowych osiedli domów i mieszkań, posiadających własną, rozbudowaną infrastrukturę,
  • mieszkańcy Mosiny to w głównej mierze młodzi, wykształceni i otwarci ludzie, nastawieni zarówno na rozwijanie siebie, jak i własnego otoczenia,
  • gmina zapewnia wysoką jakość edukacji, powstają tu szkoły i przedszkola, które cieszą się lepszą renomą niż placówki zlokalizowane w innych gminach pod Poznaniem,
  • na miejscu znajdują się liczne urzędy i instytucje, dzięki czemu większość formalności można załatwić bez konieczności wyprawy do Poznania,
  • działki na terenie gminy przyciągają atrakcyjną ceną zakupu.

Plany rozwojowe

Władze gminy Mosina mają ambitne plany związane z dynamiczną rozbudową infrastruktury miejskiej w kolejnych latach. W najbliższym czasie planowana jest budowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej, a także dużej pływalni. Coraz więcej mówi się także o stworzeniu licznych tras spacerowych w centrum miasteczka, a także miejsc, w których mogłoby kwitnąć życie towarzyskie i kulturalne tutejszych mieszkańców.

Autor: PB Lechbud






(Visited 819 times, 1 visits today)

Leave a Reply