W wypadku pod Miejską Górką zginął 62-latek(aktualizacja)

W toku prowadzonego postępowania w sprawie tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął 62-latek, ustalono inny przebieg zdarzenia, niż był podawany w bezpośredniej naszej relacji.W dniu 26 lutego br. przed godzina 11.00 za Miejską Górką w kierunku Krotoszyna zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. Według wstępnych ustaleń wynikało, że 62-letni mieszkaniec Krotoszyna kierując samochodem m-ki Peugeot 206 na łuku drogi w rejonie skrzyżowania, zaczął wyprzedzać sygnalizującego zamiar skrętu w lewo peugeota 307, którym kierowała 27-latka. Kobieta stała oczekiwała na możliwość skrętu, bo z przeciwnego kierunku jechała ciężarówka.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że kierowca Peugeota 206 manewr wyprzedzania rozpoczął nieco wcześniej.  Wyprzedził dwa poprzedzające go pojazdy w tym busa. 62-latek zdążył wrócić na swój pas ruchu, jednak nie zdążył wyhamować przed stojącym na drodze Peugeotem 307, w którym kierująca czekała na możliwość bezpiecznego wykonania skrętu w lewo. Mieszkaniec Krotoszyna uderzył w auto kobiety zepchnął ją do rowu następnie zderzył się również ze Skanią jadącą z przeciwnego kierunku. Peugeot 206 wpadł do rowu, siła uderzenia spowodowała, że 62-latek wypadł z auta. Niestety mężczyzna zginał na miejscu.

Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń ciała. Jest prowadzone śledztwo w tej sprawie.

 

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce wczoraj na drodze pomiędzy Miejską Górką a Sobkowiakiem. Kierowca peugeota 206 złamał wiele zasad ruchu drogowego, zapłacił najwyższą cenę.

W środę 26 lutego br.  przed godzina 11.00 za Miejską Górką w kierunku Krotoszyna zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. 62-letni mieszkaniec Krotoszyna kierując samochodem m-ki Peugeot 206 na łuku drogi w rejonie skrzyżowania zaczął wyprzedzać sygnalizującego zamiar skrętu w lewo peugeota 307, którym kierowała 27-latka. Kobieta stała oczekiwała na możliwość skrętu bo z przeciwnego kierunku jechała ciężarka. Sprawca zdarzenia prawdopodobnie gdy zauważył ciężarówkę chciał wrócić na swój pas. Uderzył w auto kobiety spychając ja do rowu, zderzył się również ze Skanią. Peugeot 206 wpadł do roku, siła uderzenia spowodował, że 62-latek wypadł z auta. Niestety mężczyzna zginał na miejscu.

Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń ciała.

rawicz.policja.gov.pl

(Visited 150 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz