Uwaga! Zmiana czasu z soboty na niedzielę

W nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 października 2020 r. nastąpi zmiana czasu z tzw. letniego na czas tzw. zimowy. O godzinie 3:00 cofamy zegarki na godzinę 2:00.

Zmiana czasu wymusza korekty w rozkładach jazdy komunikacji kursującej w nocy. Dotyczy to zarówno autobusów, tramwajów, jak i pociągów.


Transport publiczny w Poznaniu i gminach współpracujących będzie podczas nocy z soboty na niedzielę (24 na 25 października) funkcjonował częściowo z dodatkowymi – podwójnymi kursami, część kursów będzie odbywała wg czasu letniego (przed przestawieniem zegara), a część już wg zimowego. Będzie też wiele kursów wykonywanych planowo, ponieważ zmiana czasu nie wpłynie na ich funkcjonowanie.

Zegary na Tablicach Informacji Pasażerskiej (TIP) są przestawiane automatycznie. System jest zaprogramowany w ten sposób, żeby uwzględniać zmiany czasu w okresie jesiennym i wiosennym.

Kursowanie nocnej komunikacji miejskiej będą regulowały służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań. Szczegóły dotyczące nocnego transport na liniach podmiejskich w nocy z 24 na 25 października można znaleźć na stronie ZTM Poznań.

Jeśli chodzi o ruch kolejowy, to w Poznaniu, w związku ze zmianą czasu przerwę będą miały pociągi TLK Rozewie jadący do Gdyni oraz TLK Uznam kursujący między Warszawą a Świnoujściem. „Rozewie” stanie na stacji Poznań Główny od 02:19 czasu letniego, a odjedzie o 02:49 czasu zimowego, natomiast „Uznam” przerwę w kursowaniu będzie miał od 2:05 czasu letniego, do 3:00 czasu zimowego.

RB, ZTM /poznan.pl/

(Visited 90 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz