Tragedia na torach! Nie żyje nastolatek. [AKTUALIZACJA]

We wtorek, 21 listopada br. , w godzinach popołudniowych dyżurny KPP w Wolsztynie został poinformowany o zdarzeniu, do którego doszło na torach kolejowych w okolicy Belęcina. W wyniku potrącenia przez pociąg śmierć na miejscu poniósł nastolatek. Ustalenia policjantów wskazują, że był to mieszkaniec gminy Siedlec. Na miejscu trwają czynności wykonywane pod nadzorem prokuratora.

21.11.2023 r. ok.godz. 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło na torach kolejowych w okolicy Belęcina.

Wstępne ustalenia skierowanych w rejon zdarzenia policjantów wskazały, że w następstwie potrącenia przez pociąg relacji Leszno – Zbąszynek śmierć na miejscu poniósł 15-letni mieszkaniec gminy Siedlec. Członkowie załogi pociągu, jak również pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na okoliczności pasażerom zapewniono transport zastępczy.

Torowisko na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia zostało zabezpieczone przez mundurowych. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, poddali też badaniu alkotestem maszynistę i kierownika pociągu ustalając w ten sposób, że mężczyzni byli trzeźwi.

Decyzją prokuratora ciało nastolatka zabezpieczone zostało do badań sekcyjnych. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego wyjaśniane będą przyczyna i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W WOLSZTYNIE

Uwaga! Tragedia na torach. Utrudnienia komunikacyjne

Do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg osobowy doszło we wtorek, 21 listopada ok. godz. 17:00 w miejscowości Belęcin w powiecie wolsztyńskim.

Dyżurny wielkopolskich strażaków podał, że „doszło tam do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg osobowy relacji Zbąszyń — Wolsztyn”.


Dodał, że według wstępnych informacji, nikt z podróżujących pociągiem nie został poszkodowany.

Na miejscu nadal trwają działania służb. Występują też utrudnienia w ruchu pociągów. – informuje TVP Poznań

(Visited 3 379 times, 1 visits today)

Leave a Reply