UWAGA ! Poznań: Remont mostu Lecha – informacje komunikacyjne

Od 25 lipca do połowy sierpnia naprawiana będzie południowa części mostu Lecha. Dwa lata temu podobny remont wykonywany był na jego północnej stronie. Po zakończeniu prac poprawi się bezpieczeństwo i jakość przejazdu.


Celem remontu jest naprawa dylatacji, czyli szczeliny między elementami, umożliwiające ich wzajemne, swobodne przemieszczenie się względem siebie na wybranych kierunkach. Na większości mostów i wiaduktów dylatacje usytuowane są po ich przeciwległych końcach.

Prace na moście Lecha rozpoczną się w nocy z 24 na 25 lipca i podzielone będą na dwa etapy. Pierwszy potrwa do soboty, 5 sierpnia. Dla samochodów otwarte będą dwa pasy ruchu po prawej stronie drogi, natomiast zwężenie do jednego pasa nastąpi na ostatnich 100 metrach mostu przed skrzyżowaniem z ul. Hlonda. Zalecana będzie jazda na tzw. suwak.

– Wyłączony zostanie również ciąg pieszy, który będzie przeniesiony na północną część mostu. Ruch rowerowy w obrębie mostu będzie ograniczony przez cały okres remontu. – informuje Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Drugi etap prac rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa 10 dni. W tym czasie zwężona będzie ulica Lechicka. Jadąc od ul. Naramowickiej przed skrzyżowaniem z ul. Serbską do jazdy na wprost przeznaczony będzie tylko jeden pas ruchu, a z drugiego będzie można tylko skręcić w prawo. Na odcinku od Serbskiej do Hlonda całkowicie zamknięty będzie prawy pas jezdni, a początek mostu zwężony będzie przez około 100 metrów do jednego, lewego pasa ruchu. Podobnie jak przy okazji pierwszego etapu, przed zwężeniem do jednego pasa ruchu obowiązywać będzie jazda na tzw. suwak.

Przez cały okres remontu zmieni się organizacja ruchu na ul. Serbskiej. Tuż przed światłami zamknięty będzie środkowy pas, z którego można było skręcać w prawo. Do dyspozycji kierowców zostaną więc dwa pasy do skrętu w lewo i w prawo. Prawa część jezdni w kierunku mostu, na wysokości oczyszczalni ścieków, przeznaczona będzie na buspas i dopiero przed mostem będą mogły wjechać na niego samochody chcące skręcić w prawo.

Według firmy Mosty Poznań Sp. z o.o., która na zlecenie ZDM wykonuje ten remont, całkowity przewidywany czas utrudnień w ruchu na moście – 22 dni kalendarzowe. Do pełnego użytku most zostanie oddany 16 sierpnia.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe/poznan.pl(Visited 625 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz