Uwaga Oszuści działają również metodą na skarbówkę

Dostałeś informację na maila lub sms z Urzędu Skarbowego? Zapewne jest to działanie oszustów!

Oszuści podszywający się pod inspektorów urzędu skarbowego, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, starają się wyłudzić dane osobowe, a także dostęp do kont bankowych obywateli. Okres rozliczeń podatkowych to czas, w którym zwiększa się natężenie działań oszustów.Metody działania oszustów są różne. Jeszcze do niedawna popularne było rozsyłanie maili z informacją o niedopłacie podatku, albo planowanym terminem kontroli skarbowej

Oto treść przykładowej, fałszywej wiadomości:

Ostatnio oszuści prowadzą kampanię phisingową SMS. Ma to na celu uzyskanie przez oszustów dostępu do kont bankowych.

Treść SMS-ów sugeruje, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podmiot mu podległy, a odbiorca jest wzywany do zapłaty należności z tytułu rozliczenia podatku PIT. Do smsa załączany jest link przekierowujący. Sugeruje on, że strona na której mają być wykonywane płatności należy do domeny GOV.

W rzeczywistości jednak przekierowuje on na serwer oszustów, na którym przez niewiedzę ofiara podaje dane do konta wraz z hasłami. Przestępcy posiadając te dane, wyprowadzają środki z konta.

Przypominamy, że Urzędy Skarbowe nie działają w ten sposób! Nie rozsyłają maili i sms-ów z informacjami o obowiązku uregulowania należności! Więc jeśli dostałeś takiego maila, lub smsa, zignoruj go, nie klikaj w załączniki, a jak masz wątpliwości, skontaktuj się bezpośrednio z odpowiednim Urzędem Skarbowym.

wagrowiec.policja.gov.pl

(Visited 266 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz