Uwaga! Koronawirus w Gminie Buk

‼️KOMUNIKAT nr 12‼️
(27.03.2020, godz. 16.30)

Drodzy Mieszkańcy,
z przykrością muszę poinformować, że na terenie naszej gminy stwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – pozytywny wynik testu u jednej osoby☣️ Natomiast kolejna osoba w kwarantannie domowej oczekuje na wynik testu.

Jestem po rozmowie telefonicznej z tą osobą i zapewniam, że do tej pory nie uskarżała się na żadne znaczące dolegliwości zdrowotne oraz będąc w domowej kwarantannie pozostaje pod stałym nadzorem służb sanitarno-epidemiologicznych oraz kontrolą Policji.

Bardzo Państwa proszę o wyrazy solidarności i zrozumienia dla każdego kto zostanie zarażony i zachoruje na COVID-19. Potencjalnie może to być każdy z nas. Chciałbym też Państwa prosić o uszanowanie prywatności i niezakłócanie spokoju tych osób, jak również osób, które przebywają na obowiązkowej kwarantannie. Wszelkie przejawy stygmatyzowania, wytykania palcami, bądź poniżania są zachowaniami, co najmniej nie na miejscu. Bądźmy solidarni i wzajemnie do siebie życzliwi.

Proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i zachowanie spokoju. Zapewniam, że wszystkie instytucje gminne realizują swoje zadania i służą Państwu niezbędną pomocą. Jestem również w stałym kontakcie z Policją i służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Jednak, żadne administracyjne i wprowadzane „odgórnie” obostrzenia nie są w stanie skutecznie wyeliminować rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko rozważnym i odpowiedzialnym zachowaniem każdego z nas możemy skutecznie przetrwać ten trudny czas. Dlatego jeszcze raz gorąco proszę i apeluję 📢o stosowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, które zostały ustalone przez organy państwa i służby sanitarno-epidemiologiczne. 😷 Więcej o nich ⤵️
www.gov.pl/web/koronawirus oraz buk.gmina.pl/ (zakładka „MIESZKANIEC”).

🛑 Przypominam, że od 25 marca obowiązują ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się w grupie powyżej 2 osób. Obostrzenie dotyczy przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi, tj. do pracy, sklepu, apteki, lekarza. Ograniczmy więc pobyt na otwartej przestrzeni i unikajmy kontaktu z innymi osobami. Przyjmijmy te zasady z dużą wyrozumiałością oraz najzwyczajniej się do nich stosujmy.

Przestrzeganie tych zasad jest miarą naszej obywatelskiej postawy i międzyludzkiej solidarności.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy potrafią zrozumieć te nadzwyczajne okoliczności oraz stosują się do obowiązujących zasad. 🙏

Życzę Państwu zdrowia, spokoju i wytrwałości.

Z poważaniem
Paweł Adam
Burmistrz Miasta i Gminy Buk

(Visited 18 133 times, 4 visits today)

Dodaj komentarz